Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
piątek, 23 maja 2014
Rodzice

niedziela, 18 maja 2014
Uwierz jesteś szczęśliwym człowiekiem

Coraz rzadziej mówimy takie słowa: „… jestem szczęśliwym człowiekiem”, coraz rzadziej słyszymy je od innych ludzi.Przyzwyczailiśmy się do posępnych min, do tego, że życie jest trudne, a my ciągle zabiegani, zatroskani i wiecznie zmęczeni. Szczęście jest w nas i wokół nas. Wystarczy dobrze się przyjrzeć, przypomnieć sobie, ze masz z kim pogadać, w co się ubrać, gdzie mieszkać; że masz wiele zalet; że świat wokół Ciebie jest wspaniały; że już coś osiągnęłaś w życiu i że jeszcze tak wiele możesz osiągnąć… Ja wiem, że jesteś szczęśliwym człowiekiem!!! Uwierz w To!!! 

z sieci

wtorek, 13 maja 2014
Życie

środa, 07 maja 2014
Życie jest piękne

Smu­cisz się?

Zamartwiasz?

Na pew­no tak!

Dziś każdy szu­ka up­ragnione­go spo­koju, 

prag­nie ukoić wie­cznie za­gubioną duszę

Nie pot­ra­fisz wstając ra­no uśmie­chnąć się do lustra?

Uśmie­chnąć.- ot tak- po prostu!

Uroń łzę!

Zapłacz nad swoim życiem!

Wyk­rzycz swo­je żale i zmartwienia!

Zacznij żyć...

Nie bądź głup­cem, który do­piero po śmier­ci od­kry­wa życie...

Zacznij żyć już dziś!

Zaw­sze to te parę dni więcej życia... do­ceń proszę życie, bo

mamyje jed­no i nie na­leży tra­cić ani mi­nuty z je­go cen­ne­go czasu...


z sieci

czwartek, 01 maja 2014
Buduj mądrze

Pewien stary stolarz był gotowy do przejścia na emeryturę. Powiedział swojemu szefowi, że planuje porzucić biznes budowlany i zacząć cieszyć się życiem rodzinnym u boku swojej żony, dzieci i wnuków. Co prawda nie otrzymywałby zapłaty za swoją pracę pod koniec każdego tygodnia, ale emerytura na którą liczył wystarczyłaby mu na wiedzenie dostatniego, spokojnego życia. Szef trochę się zmartwił decyzją swojego pracownika, bo facet był świetnym fachowcem. Poprosił go o ostatnią przysługę, wybudowanie jeszcze jednego domu. Stolarz zgodził się, ale po jakimś czasie stało się oczywiste, że nie ma już serca do tej roboty. Pozwolił sobie na kiepską stolarkę, słabe wykończenie i używał niskiej jakości materiałów. Był to dość niefortunny sposób na zakończenie wspaniałej, pełnej rzetelności i uczciwości kariery. Gdy stolarz ukończył zlecenie, szef przyszedł na inspekcję domu. Gdy to już zrobił, wręczył stolarzowi klucze do drzwi frontowych ze słowami: „To jest twój dom… mój prezent dla ciebie.” Stolarz był w szoku! Jaka szkoda! Gdyby tylko wiedział, że buduje swój własny dom, zrobił by wszystko zupełnie inaczej. Podobnie jest z nami. Budujemy własne kariery i własne życie, każdego dnia. Często dajemy z siebie mniej niż na to nas stać. Po pewnym czasie, jesteśmy zszokowani, że musimy mieszkać w domu, który sami sobie zbudowaliśmy. Gdybyśmy tylko mogli to wszystko zrobić jeszcze raz, zrobilibyśmy to zupełnie inaczej. Niestety podróże w czasie to wciąż science fiction. Jesteś stolarzem, każdego dnia wbijasz gwóźdź, układasz belkę, wznosisz kolejną ścianę. Twoja postawa, twoje dzisiejsze wybory, pomagają budować dom w którym będziesz jutro mieszkał. Dlatego buduj mądrze!

niedziela, 27 kwietnia 2014
Powalcz o szczęście

czwartek, 24 kwietnia 2014
Życie jest chwilą

Trzeba wierzyć ...że znów będzie jutro i kolejne dni,że znów zaświeci słońce i spełnią się nasze sny... piękne sny Trzeba patrzeć...by dostrzec piękno.. i dobro wokół nas,by podziwiać ludzi i świat niejeden raz...Trzeba słuchać... prawd od wieków głoszonych przez mędrców...i tej cichutkiej melodii, co gra w naszym Sercu...Trzeba szukać...przyjaciół i szczęścia, sił i wytrwałości...tego wszystkiego, co daje nam tyle radości...Trzeba próbować ...życia i ze swym losem się zmierzyć...by nie żałować, że czegoś nie udało się przeżyć...Trzeba marzyć..., bo marzenia są miłe i tak cudowne,bo dzięki nim życie jest wspaniałe i fascynujące...Trzeba Kochać.., ponieważ tylko Miłość w życiu liczy się ...więc Kochajmy z całego Serca, ile starczy sił ...Trzeba żyć ...jak potrafimy Najlepiej, Najpiękniej,bo życie jest Chwilą i Niczym Więcej ...

wtorek, 22 kwietnia 2014
Nie musisz być doskonała

Nie musisz być doskonała. Nie musisz udowadniać całemu światu, że jesteś najlepsza, bo świat i tak będzie cię wciąż lubił. Nie za to co robisz i nie za to, że jesteś bezbłędna, tylko za to, że jesteś. Po prostujesteś. Jesteś fajną osobą ze wszystkim potencjalnymi usterkami, pomyłkami i obciachem. Bo każdy może się pomylić albo popełnić błąd. Oczywiście to nie ma być pochwała lekkomyślności, beztroski ani lenistwa. Mam na myśli sytuacje, kiedy człowiek stara się zrobić coś dobrze, ale munie wychodzi. Ma dobre intencje i uczciwie pracuje, ale z jakiegoś powodu popełnia błąd. I trudno. Każdy może się pomylić, bo po prostu każdy jest tylko człowiekiem. I już.

sobota, 19 kwietnia 2014
Życzenia Wielkanocne

wtorek, 15 kwietnia 2014
Bądź człowiekiem

O autorze