Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
poniedziałek, 20 stycznia 2014
Dobro

Dobro... rodzi się w ciszy,wchodzi bocznymi drzwiami

Nieśmiałe...nie ocenia nikogo

Nie narzuca się innymTylko jest Zawsze do pomocy gotowe

Zawsze idzie prostą drogą Gdy się wsłuchasz...

To usłyszysz jak wszyscy wytykają je palcami...

że za ciche, nieporadne Nie rozpycha się łokciami,

że... kocha ludzi...nie rozbija się słowami

Czas mija... a dobro, się nie zmienia. Nie potrafi...

Bo jego duszę wypełniają marzenia o dobrych ludziach,

kryształowymi sercami... 


z sieci

piątek, 17 stycznia 2014
...

wtorek, 14 stycznia 2014
Wyjście z cienia przeszłości

Spójrz jaki piękny, cudowny dzień świat mieniący się w blasku słońca… wyjdź z cienia , nie chowaj się za przeszłością nie wracaj do dni, które przeminęły, których już nie ma i które nigdy nie powrócą.
Obudź się z letargu zacznij żyć na nowo nie możesz wciąż żyć przeszłością, kiedy wokół miłość kwitnie a szczęście szeroko się do nas uśmiecha.
Zostaw wspomnienia za sobą zajmij się przyszłością, swoim przeznaczeniem nie zmarnuj życia, które jest przed Tobą wyjdź mu naprzeciw wędruj raz wyznaczoną przez siebie drogą.
Zaufaj gwiazdom, które wskażą Ci drogę do serca tej wyśnionej ukochanej osoby zaufaj słońcu, które miłość w Twym sercu pobudzi i płomieniami pożądania Twe ciało rozbudzi dając Ci szczęście i godne życie wśród ludzi...


z sieci

niedziela, 12 stycznia 2014
Dzisiaj

piątek, 10 stycznia 2014
Zmiana

„Zdawałem sobie sprawę, że nie mam zbyt wiele do zrobienia, jeśli chodzi o przeprowadzenie jakiejś rewolucyjnej zmiany; mogłem jednak zrobić to, co wiele osób czyni, gdy znajdują się w sytuacji nie do zniesienia: pogodzić się z nią i przystosować do niej. W sumie, pomyślałem, przypominam spadkobiercę szlacheckiego, lecz podupadłego rodu, który upiera się, aby prowadzić życie z równym przepychem jak jego przodkowie. W chwili gdy zaakceptuje sytuację, która wydawała mu się nieznośna, ale jest normalną koleją rzeczy dla całego mnóstwa ludzi, przestaje cierpieć i spostrzega, że to, co wydaje się nie do zniesienia na pewnym poziomie egzystencji, wcale takie nie jest, jeśli spuści się z tonu. ” 


Alberto Moravia 

wtorek, 07 stycznia 2014
Małżeństwo

Małżeństwo jest wielkim oddaniem, zrzuceniem skorupki i pancerza, odarciem ze zbroi i zmyciem makijażu, jakie czasem nakładamy na siebie, idąc po prostu „do świata”, do ludzi. Tutaj, przy domowym kominku, do którego dorzucanie drwa bywa nużące, jesteśmy sobą, jesteśmy oświetleni blaskiem ognia i zmuszeni zrzucać z siebie to, co niepotrzebne, by utrzymać odpowiednią temperaturę. Jesteśmy więc niemal tacy, jakimi nas stworzył Pan, nie tyle fizycznie nadzy, co po prostu przezroczyści, widzialni dla siebie. I oboje na to właśnie się zgadzamy, tego pragniemy i w blaskach, i w cieniach.

niedziela, 05 stycznia 2014
Lista

piątek, 03 stycznia 2014
Wspomnienia

Przeszłość dokonana,

 

przyszłość nieznana,

pamiątki pozostają po kimś,

kto był a już nie wróci.

Ostatnie pożegnania,

przepełnione smutkiem,

kiedy już się kogoś nie zobaczy,

na zawsze iskierkę radości się straci.

Budząc się pewnego letniego poranka,

chce się chwycić za telefon,

ale nie ma takiego numeru,

żeby przeszłość odwrócić.

Wspomnienia - to ostatnie co pozostanie,

kiedy kogoś zabraknie.

środa, 01 stycznia 2014
12 róż

Pewnego dnia młoda kobieta otrzymała 12 róż z bilecikiem, na którym napisano :

''OD OSOBY KTÓRA CIĘ KOCHA''. Nie było jednak podpisu. Kobieta nie była zamężna, jej myśl pobiegła więc do mężczyzn jej życia :do dawnych sympatii, do nowych znajomych.''Może to matka i ojciec? Jakiś kolega z pracy?''Zrobiła w myśli listę ewentualnych osób.Wreszcie zatelefonowała do swojej przyjaciółki, aby ta pomogła rozwiązać zagadkę. Jedno zdanie przyjaciółki nagle podsunęło jej myśl...

- Powiedz, to ty przysłałaś mi te kwiaty?

- Tak.

- Dlaczego?

- Gdyż ostatnio, kiedy rozmawiałyśmy, byłaś w czarnym humorze. Chciałam, byś spędziła jeden dzień, myśląc o wszystkich osobach, które ciebie kochają.Ty też pomyśl o osobach, które cię kochają!"

 autor nieznanyniedziela, 29 grudnia 2013
Gdzie jest nasz dom?