Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
sobota, 08 marca 2014
Winy współmażłonka


“Winy współmałżonka przerabiajcie raz, a porządnie, tak żeby już nigdy do nich nie wracać. Jeśli zarzucacie mu, że jest egoistą, nie przywołujcie przy tym setki niezwiązanych z tą cechą przewinień sprzed roku. Wielowątkowy konflikt urasta do gigantycznych rozmiarów, dołuje i wprowadza ciężką atmosferę. Używajcie czasu teraźniejszego, bez „długoterminowych” zarzutów typu: „ty zawsze” lub „ty nigdy”.

środa, 05 marca 2014
Czekanie

sobota, 01 marca 2014
Dobre słowa mają moc

Spotykają nas na drodze życia słowa różne.Ważne, dobre, smutne, czasem trudne, czasem zlepione w zdania zamyślają nas, czasem wzruszają, a innym razem rozśmieszają. Są takie, które nam podają rękę jak dobry przyjaciel i te, na których znaczeniu opieramy się jak na silnym ramieniu. Są ciepłe jak kubek herbaty i zimne jak prysznic. Potrafią ranić, kiedy wypowiada je ktoś w złej wierze, potrafią leczyć, kiedy zjawiają się w ważnej chwili… Są potrzebne. Jedne nabierają ważnych znaczeń, inne odchodzą w zapomnienie.
O niektóre potykamy się, co jakiś czas, inne zapominamy, obok jednych przechodzimy obojętnie, przy niektórych zatrzymujemy się na dłużej.Są też takie, które „od pierwszego wejrzenia” w nas zostają. Zapuszczają korzenie, są z nami, w nas… 

wtorek, 25 lutego 2014
Rodzice

"Pewna młoda para weszła do największego sklepu z zabawkami w całym mieście. Mężczyzna i kobieta długo oglądali kolorowe zabawki ułożone na półkach, uczepione pod sufitem, radośnie rozłożone na krzesłach. Były tam płaczące i śmiejące się lalki, gry elektroniczne, małe kuchenki, w których można było upiec pizzę i ciasto. Klienci jednak nie potrafili się zdecydować i poprosili o radę uprzejmą sprzedawczynię.
 - Widzi pani, – rzekła kobieta – mamy małą córeczkę, lecz bardzo często przebywamy poza domem, zarówno w dzień, jak i wieczorem. - Zauważyliśmy, że córeczka rzadko się uśmiecha – dodał mężczyzna.- Chcielibyśmy kupić coś, co uczyniłoby ją szczęśliwą – podjęła kobieta – nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu... Coś, co sprawiałoby jej radość, kiedy jest sama. 
- Przykro mi – uśmiechnęła się grzecznie sprzedawczyni – ale my nie sprzedajemy rodziców".

Norbert Lechleitner

sobota, 22 lutego 2014
Ciesz się życiem

środa, 19 lutego 2014
Dobre słowa mają moc

Spotykają nas na drodze życia słowa różne. Ważne, dobre, smutne, czasem trudne, czasem zlepione w zdania zamyślają nas, czasem wzruszają, a innym razem rozśmieszają. Są takie, które nam podają rękę jak dobry przyjaciel i te, na których znaczeniu opieramy się jak na silnym ramieniu. Są ciepłe jak kubek herbaty i zimne jak prysznic. Potrafią ranić, kiedy wypowiada je ktoś w złej wierze, potrafią leczyć, kiedy zjawiają się w ważnej chwili… Są potrzebne. Jedne nabierają ważnych znaczeń, inne odchodzą w zapomnienie. O niektóre potykamy się, co jakiś czas, inne zapominamy, obok jednych przechodzimy obojętnie, przy niektórych zatrzymujemy się na dłużej.Są też takie, które „od pierwszego wejrzenia” w nas zostają. Zapuszczają korzenie, są z nami, w nas… 

poniedziałek, 17 lutego 2014
Lekcja na dziś

„Może nie masz jeszcze pełni szczęścia, ale do­ceniaj każde drob­ne rzeczy, które spra­wiają, że choć na chwilę za­pomi­nasz o prob­le­mach i choć przez chwilę czu­jesz się szczęśli­wym człowiekiem”. Przy­pad­ko­we spot­ka­nie ko­goś, ko­go bar­dzo lu­bisz, krótka roz­mo­wa, uśmiech dziec­ka, kiedy po prze­budze­niu mówisz mu „dzień dob­ry Słoneczko”, fakt, że masz przy so­bie ludzi, którzy zaw­sze Ci po­mogą, słońce wpa­dające ran­kiem do po­koju. Mu­sisz nau­czyć się tyl­ko do­ceniać te małe prze­jawy szczęścia. A pew­ne­go dnia, kiedy wszys­tko się ułoży, kiedy zdobędziesz to cze­go naj­bar­dziej Ci bra­kuje: spokój, poczu­cie bez­pie­czeństwa i miłość, spoj­rzysz w lus­tro i po­wiesz „Tak, te­raz jes­tem już w pełni szczęśliwą osobą”.

z sieci

piątek, 14 lutego 2014
W miłości trzeba się napracować

poniedziałek, 10 lutego 2014
Kobieta

Kiedy Pan stworzył kobietę, był to już jego 6 dzień pracy i w dodatku po godzinach, pojawił się anioł i spytał:
- Czemu tyle czasu ci to zajmuje?
Pan mu odpowiedział:
-Widziałeś zamówienie? Musi być całkowicie zmywalna, ale nie plastykowa, ma 200 ruchomych części wszystkie wymienne, działa na kawie i resztkach jedzenia, ma łono, w którym się mieści 2 dzieci naraz, ma taki pocałunek, który leczy każdą rzecz od startego kolana do złamanego serca.
Anioł starał się powstrzymać Pana:
- To jest za dużo pracy na jeden dzień, lepiej poczekać ze skończeniem do jutra.
- Nie mogę, – powiedział Pan. – Jestem tak blisko skończenia tego dzieła, które jest tak bliskim memu sercu.
Anioł zbliżył się i dotknął kobiety:
- Ale zrobiłeś ją taką miękką, Panie?
- Ona jest miękka, ale zrobiłem ja także twarda. Nawet nie wiesz ile może znieść lub osiągnąć.
- Będzie myśleć? – spytał anioł?
Pan odpowiedział:
- Nie tylko będzie myśleć, ale rozumować i negocjować.
Anioł zauważył coś, zbliżył i dotknął policzka kobiety.
- Wydaje się, że ten model ma skazę. Powiedziałem Ci, że starałeś się dać za wiele rzeczy.
- To nie jest skaza – sprzeciwił się Pan – to jest łza.
- A po co są łzy? – zapytał anioł.
Pan powiedział:
- Łza jest to forma, która ona wyraża swoją radość, wstyd, rozczarowanie, samotność, ból i dumę.

Anioł był pod wrażeniem.
- Jesteś Panie geniuszem, pomyślałeś o wszystkim, to prawda, że kobiety są zdumiewające.
- Kobiety mają siłę, która zdumiewa mężczyzn. Mają dzieci, przezwyciężają trudności, dźwigają ciężary, ale obstają przy szczęściu, miłości i radości. Uśmiechają się kiedy chcą krzyczeć, śpiewają kiedy chcą płakać, płaczą kiedy są szczęśliwe i śmieją się kiedy są zdenerwowane. Walczą o to w co wierzą, sprzeciwiają się niesprawiedliwości, nie zgadzają się na „nie” jako odpowiedź, kiedy wierzą, że jest lepsze rozwiązanie. Nie kupią sobie nowych butów, ale swoim dzieciom tak… Idą do lekarza z przestraszonym przyjacielem, kochają bezwarunkowo, płaczą kiedy ich dzieci osiągają sukcesy i cieszą się kiedy przyjaciele odnoszą sukcesy. Łamie się im serce kiedy umiera przyjaciel, cierpią kiedy tracą członka rodziny, ale są silne kiedy nie ma skąd wziąć siły. Wiedzą, że objęcie i pocałunek może uzdrowić zranione serce. Kobiety są różnych wielkości, kolorów i kształtów. Prowadzą, latają, chodzą lub wysyłają ci maile żeby powiedzieć ci, że cię kochają. Serce kobiety jest tym co powoduje, że świat się kręci. Kobiety robią więcej niż to, że rodzą. Przynoszą radość i nadzieję, współczucie i ideały. Kobiety maja wiele do powiedzenia i do dania...


piątek, 07 lutego 2014
Siła tkwi w sercu...