Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
wtorek, 07 stycznia 2014
Małżeństwo

Małżeństwo jest wielkim oddaniem, zrzuceniem skorupki i pancerza, odarciem ze zbroi i zmyciem makijażu, jakie czasem nakładamy na siebie, idąc po prostu „do świata”, do ludzi. Tutaj, przy domowym kominku, do którego dorzucanie drwa bywa nużące, jesteśmy sobą, jesteśmy oświetleni blaskiem ognia i zmuszeni zrzucać z siebie to, co niepotrzebne, by utrzymać odpowiednią temperaturę. Jesteśmy więc niemal tacy, jakimi nas stworzył Pan, nie tyle fizycznie nadzy, co po prostu przezroczyści, widzialni dla siebie. I oboje na to właśnie się zgadzamy, tego pragniemy i w blaskach, i w cieniach.

niedziela, 05 stycznia 2014
Lista

piątek, 03 stycznia 2014
Wspomnienia

Przeszłość dokonana,

 

przyszłość nieznana,

pamiątki pozostają po kimś,

kto był a już nie wróci.

Ostatnie pożegnania,

przepełnione smutkiem,

kiedy już się kogoś nie zobaczy,

na zawsze iskierkę radości się straci.

Budząc się pewnego letniego poranka,

chce się chwycić za telefon,

ale nie ma takiego numeru,

żeby przeszłość odwrócić.

Wspomnienia - to ostatnie co pozostanie,

kiedy kogoś zabraknie.

środa, 01 stycznia 2014
12 róż

Pewnego dnia młoda kobieta otrzymała 12 róż z bilecikiem, na którym napisano :

''OD OSOBY KTÓRA CIĘ KOCHA''. Nie było jednak podpisu. Kobieta nie była zamężna, jej myśl pobiegła więc do mężczyzn jej życia :do dawnych sympatii, do nowych znajomych.''Może to matka i ojciec? Jakiś kolega z pracy?''Zrobiła w myśli listę ewentualnych osób.Wreszcie zatelefonowała do swojej przyjaciółki, aby ta pomogła rozwiązać zagadkę. Jedno zdanie przyjaciółki nagle podsunęło jej myśl...

- Powiedz, to ty przysłałaś mi te kwiaty?

- Tak.

- Dlaczego?

- Gdyż ostatnio, kiedy rozmawiałyśmy, byłaś w czarnym humorze. Chciałam, byś spędziła jeden dzień, myśląc o wszystkich osobach, które ciebie kochają.Ty też pomyśl o osobach, które cię kochają!"

 autor nieznanyniedziela, 29 grudnia 2013
Gdzie jest nasz dom?

poniedziałek, 23 grudnia 2013
Życzenia

Ze szczerego serca w ten piękny czas, gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas, życzę miłości bez trosk i złości, pokoju na świecie
i wszystkiego czego tylko zapragniecie, niech Wam się spełni, radości doda i niech będzie biało, żeby się szczęście
zawsze do Was uśmiechało!

piątek, 20 grudnia 2013
Doświadczyć miłości


Aby doświadczyć miłości,
należy oderwać dłonie od tego, co pewne.
Wszystkie ziemskie pewności próchnieją;
należy podnieść dłonie otwarte ku górze
i schwytać miłość; tylko ona
może obdarzyć człowieka
niekończącym się poczuciem
bezpieczeństwa i pokoju.

wtorek, 17 grudnia 2013
Właściwy dzień to DZISIAJ

niedziela, 15 grudnia 2013
Żale

Żale przychodzą w różnych rozmiarach i rodzajach. Niektóre są małe, jak kiedy zrobimy złą rzecz z dobrego powodu. Niektóre są większe, jak kiedy zawiedziemy przyjaciela. Niektórzy z nas uciekają od swoich wyrzutów sumienia, podejmując dobrą decyzję. Niektórzy z nas mają mało czasu na żal, bo patrzą w przyszłość. Czasami musimy walczyć, żeby poradzić sobie z przeszłością, a czasami musimy zakopać nasz żal, obiecując, że zmienimy nasze postępowanie. Ale nasz największy żal nie dotyczy rzeczy, które zrobiliśmy, ale tych, których nie zrobiliśmy. Rzeczy, których nie powiedzieliśmy, które mogły ocalić kogoś, na kim nam zależy. Szczególnie, gdy widzimy ciemną chmurę zmierzającą w ich stronę.


William Shakespeare

piątek, 13 grudnia 2013
Świąteczne zaplątanie

Duży pokój przechodni, łóżko przy piecu z brązowych kafli, na nim leży dziewczynka, pod poduszką ma schowaną paczkę żelków z misiami, takimi kolorowymi. Patrzy na choinkę, mruży oczy, bo wtedy choinka tak fajnie błyszczy. 

Ten sam pokój, ta sama dziewczynka, siedzi przy stole, uśmiechnięta. Zajada pomarańcze, ich piękny zapach, pozostanie w jej pamięci, tak jak widok wyjmowanej z puszki szynki. Będzie też pamiętała prezent, który tego wieczoru znalazła pod choinką: żelki, paczka gumy do żucia Donald i dres, który przywiózł jej wujek z podróży na prośbę mamy.

Inny pokój, bo inne mieszkanie. Dziewczynka z bratem, głaszcze karpia pływającego w wannie. Przyjaciela, który zostanie podany jako jedna z wigilijnych potraw. Będzie to pierwszy i ostatni karp jaki gościł na stole w domu dziewczynki i jej brata. Jak można jeść przyjaciela!

Godz. 6.00. Mama krząta się w kuchni. Wkłada ciasto do piekarnika. Dziewczynka (no już prawie panna) nie  może spać (jej pokój przylega do kuchni). Myśli. Kiedy zasypiała, mama jeszcze nie spała, kiedy się obudziła mama już nie spała.

Nerwowe zamieszanie, widok zmęczonej mamy, bo mimo pomocy bliskich i tak za dużo wzięła na swoje barki. Wszystko po to, by święta były magiczne, niezapomniane, przy pięknie nakrytym stole.

Minęły lata. Wszystko się zmieniło, ale w gruncie rzeczy pozostało takie samo. Kupowanie, gotowanie, sprzątanie. Ogólne zamieszanie, zmęczenie, za dużo jedzenia, słów, dziwnych sytuacji, które się wydarzyły choć nie powinny.

W święta nie liczy się ilość potraw na stole, drogich prezentów. To przede wszystkim czas pojednania, refleksji, miłości, jedności, bycia razem z najbliższymi.

Warto o tym pamiętać, w tym przedświątecznym zamieszaniu.