Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
wtorek, 01 grudnia 2015
Czasami musisz ...
"Czasami musisz zniknąć. 
Odwrócić się na pięcie i zobaczyć świat bez niektórych osób.
Jeśli ktoś Cię nie docenia, nie stój obok, nie uśmiechaj się jak
w taniej produkcji i nie połykaj tłumionych łez, po prostu odejdź.
Daj temu komuś szansę na zobaczenie życia bez Ciebie,
bez Twojego uśmiechu, humorków i ciągłych rozmów.
Nabierz szacunku dla samej siebie, nie pojaw się w tym
samym miejscu co zawsze. Daj komuś szanse zatęsknić
 i pomyśleć, że lepiej umrzeć niż istnieć samotnie.środa, 18 listopada 2015
Kocham Cię tak bardzo...

Kocham Cię tak bardzo, że męczyłam Cię o to gdzie idziesz, z kim
i o której wrócisz.

Kocham Cię tak bardzo, że choć wiedziałam to od początku, milczałam i pozwalałam Ci na własną rękę dowiadywać się, że Twój nowy przyjaciel to nie osoba dla Ciebie.
Kocham Cię tak bardzo, że stałam nad Tobą dwie godziny
i obserwowałam, jak sprzątasz swój pokój, a samej zajęłoby mi to 15 minut.

Kocham Cię tak bardzo, że chciałam, byś nauczył się ponosić odpowiedzialność za własne czyny, nawet jeśli konsekwencje były tak surowe, że omal nie pękło mi serce.
Ale przede wszystkim, kocham Cię tak bardzo, że wielokrotnie musiałam mówić "nie", wiedząc, że możesz mnie za to znienawidzić. To było najtrudniejsze."


poniedziałek, 16 listopada 2015
Nigdy nie żałuj ...

czwartek, 05 listopada 2015
Mądre słowa, niestety-prawdziwe

Zauważ, że zabawa telefonem, bezustanne wysyłanie esemesów i jedynie pozorowanie obecności to bardzo namacalny i realny przejaw kryzysu rozmowy. Często jest dziś tak, że niby rozmawiasz z kimś, ale czujesz, że on jest za szybą - albo myśli o czymś innym, albo spogląda na ekran telefonu, mówiąc: "aha, ehę", a realnie go nie ma. "Rozmawia" z tobą z jakiegoś pragmatycznego powodu, ale nie wymienia energii umysłowej. Albo ktoś przychodzi do ciebie do domu, szyje nogą, rozgląda się: fajnie tu, ale można by być gdzieś indziej, może gdzieś jest lepiej.

Dorota Masłowska."Dusza światowa"czwartek, 22 października 2015
10 postanowień
1. Nigdy nie mów gorszych rzeczy o jakiejś osobie za jej plecami 
niż powiedziałbyś jej to w twarz. (Staraj się wyrażać pozytywniej
o danej osobie za jej plecami niż powiedziałbyś jej to w twarz) 2. Nie obgaduj i nie plotkuj. 3. Nigdy nie osądzaj innych ludzi surowiej niż osądziłbyś sam siebie. 4. Rób nowe postanowienia noworoczne jednak rób je codziennie
zamiast raz w roku. 5. Bądź wolontariuszem. 6. Wybaczaj jednak nigdy nie zapominaj. 7. Nie miej wstydliwych sekretów z przeszłości, które rozpaczliwie
starasz się ukryć przed społeczeństwem. 8. Miej kilka swoich własnych sekretów. 9.

Dochowuj tajemnic swoich przyjaciół.

 10.

Jeśli ktoś wypytuje cię o tajemnice twoich znajomych i przyjaciół grzecznie odpowiedz, że nie możesz zdradzić ich zaufania.

wtorek, 20 października 2015
"Zwolnij" ze swego życia ludzi

poniedziałek, 19 października 2015
Miłość

Miłość nie nakłada obrączki i nie ściąga obrączki. Miłość nie poślubia ani się nie rozwodzi. Miłość nie włóczy się po sądach. Miłość się nie procesuje. Miłość nie przysięga i nie krzywoprzysięga. Miłość nie potrzebuje zapewnień o lojalności, wierności, wzajemności. Miłość nie potrzebuje wdzięczności. Miłość nie dzieli się na osobową i bezosobową. Miłość nie jest rozdarciem pomiędzy jednym a drugim ani pomiędzy jednym a wszystkim.

Edward Stachuraniedziela, 18 października 2015
Przeżyć czy przeczekać?

Nie ma większej straty czasu niż czekanie, a czekamy przecież non stop. Na tramwaj, na kawę, na film, na niektóre osoby. Czekamy stojąc w korku, w kolejce w sklepie, aż wystygnie zupa, aż skończą się reklamy. Czekamy na lato, słońce, śnieg i deszcz, lepszą pogodę, święta, na ciasto z piekarnika, na zagotowanie wody, na windę, na wakacje i na weekend, na wypłatę, na lepsze czasy, aż w końcu na przyjaźń, gwiazdkę z nieba i miłość.

... i obudzimy się kiedyś za starzy, za brzydcy, zbyt zmęczeni, za grubi, za słabi, zbyt wypaleni, za mało kreatywni i jeśli nie będziemy starać się teraz później już nic nie wynagrodzi nam straconych dni, dlatego rodzi się w mojej głowie pytanie: a czy Ty dzisiejszy dzień przeżyłeś czy przeczekałeś?piątek, 16 października 2015
Smutek

czwartek, 15 października 2015
Pięć minut

"Najtrudniej jest przeżyć następne pięć minut. Życie - to jest następne pięć minut. A jednak robimy wszystko, żeby o tym nie myśleć. Plany, nadzieje, lęki - dotyczą przyszłych tygodni, miesięcy, lat, a nawet dziesięcioleci. W nich wyłącznie żyjemy, czyli nie żyjemy, ale wyobrażamy sobie życie. Ze strachu przed następnymi pięcioma minutami? Czy z nudów? Bo następne pięć minut prawie zawsze jest bardzo nieefektowne. Najczęściej trzeba coś przełożyć z miejsca na miejsce, a potem z powrotem na to samo miejsce, wstać, usiąść, zareagować. A jednak nie ma innego życia, tylko najbliższe pięć minut. Reszta to wyobraźnia. (Chyba że wyobraźnia jest życiem.
W takim razie odwołuję wszystko)."

Sławomir Mrożek

O autorze