Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
wtorek, 10 grudnia 2013
Sekret życia

Rób to co kochasz i co przynosi Ci radość. Jeśli nie wiesz, co przynosi Ci radość, zadaj sobie pytanie:" Co jest moją radością?". I gdy znajdziesz to i poświęcisz się temu, prawo przyciągania uruchomi w Twoim życiu lawinę radosnych rzeczy, ludzi, okoliczności, wydarzeń i okazji, a wszystko dlatego, że promieniujesz radością. 


 Rhonda Byrne

niedziela, 08 grudnia 2013
Mądre słowa

czwartek, 05 grudnia 2013
O kochaniu

„Kocham cię, życie...” – podśpiewywała przed lustrem, zachwycona swoim odbiciem, makijażem, nową kreacją.

– „Jakie życie?” – zapytał on przypatrując się jej starannie tworzonemu wizerunkowi.

– „Jak to, jakie? – powiedziała – Takie mocne, szalone, podniecające, czarujące, upajające, jak...wino, jak taniec, jak chyba...moje ciało w tej sukni.”

Odpowiedział poważnie: „Ja wolałbym kochać w tobie to, co zostanie, gdy dojrzałość pozbawi cię takich sukien i tego uroku, nad którym tak długo dziś pracowałaś. Chciałbym kochać w tobie coś, czego nawet śmierć nie będzie ci mogła odebrać, a czego jeszcze sama nie potrafisz kochać, śpiewając, że kochasz życie...”

wtorek, 03 grudnia 2013
Nie wiń nikogo

niedziela, 01 grudnia 2013
Kiedy człowiek jest wielki?

Kiedy idzie przez życie z miłością,

Kiedy pochyla się nad biednym, chorym i potrzebującym,

Kiedy wybacza i darowuje,

Kiedy odpuszcza i nie rozdrapuje ran,

Kiedy słucha i jest wdzięczny,

Kiedy z radością rozpoczyna nowy dzień,

Kiedy widzi Boga w każdym człowieku i wielbi go,

Kiedy żyje godnie, kocha bez zastrzeżeń i warunków,

Kiedy idzie drogą prawdy i bezkompromisowości,

Kiedy pozwala się kochać okazując swą słabość i niedoskonałość,

Wtedy staje się wielki.

piątek, 29 listopada 2013
Najważniejsze pytania

Jaki jest najpiękniejszy dzień w życiu? Dzisiaj!

Co jest najłatwiejsze w życiu? Pomyłka!

Największa przeszkoda? Strach!

Największe niepowodzenie? Brak wiary!

Najlepsi nauczyciele? Dzieci!

Największy wróg? Kłamstwo!

Najlepsza obrona? Uśmiech!

Największa potęga na świecie? Wiara!

Co jest najpiękniejsze? Miłość!

Wniosek? Życie bez miłości traci sens :)środa, 27 listopada 2013
Pamiętaj

poniedziałek, 25 listopada 2013
Kim jest mama?

Ktoś zapytał dziecko: "Kim jest Twoja mama?". A on odpowiedział: "Mama jest, to pani która ma w torbie chusteczkę z moimi smarkami, paczkę chusteczek, smoczek i pieluchy na zapas. Mama jest tak szybka, jak rakieta wraca do domu jak strzała i jest jej wszędzie pełno Mama jest jak żongler, który nastawia pranie, , otwiera drzwi kotu z drugiej strony, trzyma listy pod brodą i odpycha mnie od śmieci nogą. Również to,czarodziejka , która może jednym pocałunkiem usunąć moje łzy. Mama jest najsilniejsza jest w stanie podnieść w jednej ręce moje 15 kilogramów, podczas gdy z drugiej strony, popychając wózek z zakupami. Mama jest mistrzem w lekkiej atletyce jest w stanie przybiec w ciągu sekundy od zera do sześćdziesięciu, aby zapobiec mojemu spadkowi w dół po schodach. Jest to,także bohaterka zawsze potrafi zwalczyć moje koszmary pieszczotami. Mama jest panią z włosami o dwóch kolorach, która mówi, że kiedy będzie miała trochę czasu,to pójdzie do fryzjera. Mama jest narratorem, który czyta i wymyśla najśmieszniejsze historie tylko dla mnie. Jest także szefem kuchni, który jest w stanie zrobić dla mnie pyszny obiad z dwóch bzdur w lodówce, ponieważ zapomniała, zrobić zakupy, i potem dla niej nic nie zostało. Mama jest lekarzem, który tylko , patrząc na mnie wie , czy mam gorączkę, ile i co trzeba zrobić, aby ja zbić. Jest w stanie nosić ubrania z przed stu lat ale zawsze chce żebym ja był ładnie ubrany. Mama jest piosenkarką, która śpiewa melodię podczas wieczornego utulania mnie do snu. Mama to klaun który mnie rozśmiesza po prostu zmieniając twarz. Mama to lunatyczka która wstaje o czwartej rano aby sprawdzić czy zrobiłem siusiu,i aby zmienić mi pościel, dać mi syrop na kaszel i trochę wody gdy chce mi się pic,I to wszystko po ciemku i na śpiąco . "

Oto cała prawda ...

Jakie to prawdziwe nawet nie wiedzialam ze mam aż tyle funkcji:)


sobota, 23 listopada 2013
O bogactwie

"Ci, którzy nie odnaleźli swojego prawdziwego bogactwa, czyli promiennej radości istnienia wraz z głębokim, niewzruszonym spokojem, który jej towarzyszy, są żebrakami, nawet jeśli opływają we wszelkie materialne dostatki. W świecie zewnętrznym rozglądają się za ochłapami przyjemności, spełnienia, potwierdzenia swoich racji, szukają bezpieczeństwa lub miłości, a tymczasem we własnym wnętrzu noszą skarb, który nie tylko zawiera w sobie komplet wyżej wymienionych dóbr, lecz jest nieskończenie cenniejszy niż wszystko, co świat ma do zaofiarowania."

Eckhart Tolle

czwartek, 21 listopada 2013
Ważne słowo