Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
czwartek, 04 grudnia 2014
Ciekawe linki

Ellie podobno tańczy na przystanku każdego dnia. Może Ty też spróbuj? 

https://www.youtube.com/watch?v=LuXSoXBTmTc#t=62

 

Jak zrobic ciasteczka renifery

http://kobieceinspiracje.pl/22402,ciasteczka-renifery.html


Fajna ciekawostka  dla tych co maja auto zamykane na pilot https://www.facebook.com/1000latwychsposobow/photos/a.582801571775192.1073741827.582789718443044/771723052883042/?type=1

 

I cos dla fanów firmy RESERVED

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1505199646432164&set=gm.953401831354940&type=1&theater


niedziela, 30 listopada 2014
10 kroków do… tego, jak zmieniać swoje życie, żeby zmienić...


Zatrzymaj się!

Tak, dokładnie tak! Przystań na chwilę w swoim codziennym życiu, zabieganiu, pędzeniu skądś do dokądś i zastanów się: czy żyję życiem, jakiego pragnę? Na jakiej zmianie mi zależy? Dlaczego jest dla mnie ważna? Jak długo chcę jeszcze czekać i na co?

Pomyśl: czy siedzę za kierownicą swojego życia?
Jaki mam wpływ na swoje życie? Kto decyduje o tym, jak ono wygląda? Odpowiesz: ja sama? Sprawdź, czy na pewno. A może jesteś tylko pasażerem na tylnym siedzeniu? Ślepy los, wiara w cud, ktoś inny, komu na to pozwalasz, mówi Ci, gdzie masz jechać? A może (o Boże!) schowałaś się w bagażniku przed odpowiedzialnością za własne życie? Jak długo chcesz tam tkwić? Weź swoje życie w swoje ręce.

Wybierz obszar życia, w jakim potrzebujesz zmiany i na nim się skoncentruj
Jedno jest pewne: jeśli się weźmiesz za wszystko, to nie weźmiesz się za nic. Zastanów się dokładnie, czego pragniesz, na czym Ci zależy, co od dawna doskwiera Ci jak kamyk w bucie? Jak długo jeszcze chcesz z nim maszerować przez życie? Potrzebujesz zmiany zawodowej, osobistej, poprawy jakości relacji, zmiany miejsca zamieszkania, nowej pracy, poprawy jakości i stylu swojego życia, odnalezienia w nim harmonii, lepszego zarządzania finansami, pracy nad kondycją…? Wybierz!

Odważnie wyrusz na połów wieloryba
Nieokreśloność tego, do czego dążymy bywa często pierwszym krokiem do niepowodzenia na drodze do zmiany. Poświęć czas na „wycieczkę na Marsa”, rozwiń skrzydła wyobraźni, pomyśl, jak chciałabyś w szczegółach, żeby wyglądało Twoje życie po zmianie. Dlaczego to jest dla Ciebie ważne? Nowym dom? Jak ma dokładnie wyglądać? Gdzie być? Nowa praca? Własna firma? Gdzie chcesz pracować, na jakim stanowisku, w jakim otoczeniu? Stracić na wadze? A ile to ma być konkretnie, co Ci to da i jak się wtedy będziesz czuła? Złów swojego wieloryba, bez wizji zmiany nie ruszysz z miejsca.

Oceń swój poziom dyskomfortu sytuacji, w jakiej jesteś
Jak bardzo uwiera Cię teraz brak zmiany? Jak bardzo źle się czujesz ze sobą, w swoim życiu, pracy, w relacjach, w swoich nałogach i słabościach? Jak bardzo jesteś zaprzyjaźniona ze strachem, a jak bardzo z rezygnacją? Jeśli to nie jest 10 w skali od 0 do 10, to znaczy, że być może masz jakieś korzyści z tego, że „jest jak jest” i dlatego nie spieszy Ci się „aż tak” do zmiany? Bądź ze sobą szczera.

Sprawdź, co Ci mówią o Tobie Twoje przekonania?
„Jestem już na to za stara”, „za głupia”, „za gruba”, „ to się nie może udać”, „inni mówią, że..”, „na pewno się nie uda”, „a jak się uda, to sobie nie dam rady przecież”… Brzmi znajomo? Tak samo jak, pierwsze niepowodzenia na drodze do zmian, lubimy nazywać porażką i traktujemy je jak wyrok: „jak się nie udało, to się już na pewno nie uda”… SKĄD TO WIESZ? Pomyśl, pozytywne nastawienie to podstawowy składnik Twojego ekwipunku w podróży do zmiany. Daj sobie szansę wyruszyć w drogę. Daj sobie szansę dotrzeć na metę.

Poszukaj korzyści
Strach przed zmianą powoduje, że częściej jesteśmy w stanie „jednym tchem” wymienić argumenty na „nie”, niż otworzyć umysł i serce na nowe możliwości, szanse, inną perspektywę. Masz już wizję tego, czego pragniesz? Nazwij korzyści, jakie osiągniesz, kiedy dojdziesz tam, gdzie chcesz. Sprawdź, jak bardzo są dla Ciebie atrakcyjne. Dlaczego? Bo kolejny krok dotyczy Twojej motywacji do działania.

Zadbaj o motywację
„Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce” – skąd my to znamy, prawda? Tymczasem motywacja do działania to siła napędowa wszelkich zmian. Sprawdź, na ile atrakcyjne są dla Ciebie Twoje cele i jak bardzo są dla Ciebie priorytetowe. Przygotuj się też na to, że motywacja wymaga pielęgnowania i słabnie, jeśli jest zaniedbywana lub gdy tracisz z oczu swoje cele i przestajesz podążać we właściwym kierunku. Daj sobie również czas. Nowy nawyk, nad którym pracujesz, potrzebuje minimum 21 dni, żeby „wszedł w życie”, nie poddawaj się przedwcześnie.

Przygotuj plan zmiany.
Plan zmiany to jak mapa w podróży. To droga, którą podążasz do celu. To też zobowiązanie przed samym sobą: co postanawiasz, ile czasu planujesz, jaki termin realizacji wyznaczasz, jakie konkretnie działania podejmiesz, na czyje wsparcie możesz liczyć. Nie zapomnij o swoich zasobach i mocnych stronach, które możesz wykorzystać w podróży. Nie zapomnij również po prostu rozpocząć podróż. Postaw pierwszy, najmniejszy krok, postaw go już dziś.

Celebruj sukcesy
Nie przywiązuj większej wagi do skali sukcesu, niż do tego, że go w ogóle osiągnęłaś. Nagradzaj siebie choćby za najmniejsze, malutkie kroczki i sukcesy na drodze do zmiany. One są motorem napędowym Twojej motywacji, one też będą Cię wspierać, kiedy masz słabszy dzień. Bądź z siebie dumna i doceń siebie. Nagradzaj się za wysiłek, konsekwencję i wychodzenie ze swojej strefy komfortu.

wtorek, 25 listopada 2014
Piękni ludzie nie biorą się znikąd

sobota, 22 listopada 2014
Życie jest piękne

Powiem Wam Kochani że zwyk­le człowiek zda­je so­bie sprawę jak piękne jest życie i jak wiele ma do stracenia...kiedy stoi twarzą w twarz se śmiercią ja­kimś cu­dem uda­je mu się wyr­wać z jej szponów, sta­je się wtedy in­nym człowiekiem. Zni­ka gdzieś niena­wiść do ludzi którzy go zra­nili, zni­kają wszys­tkie ne­gatyw­ne uczu­cia.
Przes­ta­ją przej­mo­wać się drob­nos­tka­mi, zaczy­nają cie­szyć się życiem. Więcej myślą o in­nych ludziach,sta­rają się na każdym kro­ku im po­magać, czy­nić dob­ro.Tak jak­by chcieli podzięko­wać Bo­gu , za to że dał im drugą szansę i za to że mogą dalej żyć i cieszyć się życiem.
Ale pomyślcie ... czy nap­rawdę mu­si ktoś stanąć przed ob­liczem śmier­ci by do­cenić i po­kochać życie?

Jeśli nap­rawdę nie masz za co kochać życie.To pos­ta­raj się je
po­kochać za to co jest . Życia nie zmienisz a i tak w końcu będziesz mu­siał je zaak­cepto­wać ta­kim ja­kie Jest. Pamiętaj że, życie nie spra­wia, że spo­tykasz ludzi, których chcesz spot­kać. Życie da­je Ci ludzi, którzy muszą Ci pomóc, zra­nić Cię, po­kochać, opuścić i spra­wić,że sta­niesz się osobą, którą masz się stać. Dzi­siej­szy świat jest tak sztuczny. Każdy żyje dla siebie. a prze­cież aby być szczęśli­wym trze­ba prze­de wszys­tkim żyć dla kogoś.


czwartek, 20 listopada 2014
Każdy jest tylko człowiekiem

piątek, 14 listopada 2014
12 kroków do dobrostanu

1. Jeśli czegoś "nie czujesz" - nie rób tego.

2. Mów dokładnie to co masz na myśli.

3.  Nie staraj się podobać innym.

4. Miej zaufanie do swoich instynktów.

5.  Nigdy nie mów źle o sobie.

6. Nie porzucaj swoich marzeń.

7. Nie bój się mówić "NIE".

8. Nie bój się mówić "TAK".

9. Bądź dla siebie DOBRY.

10. Nie staraj się kontrolować tego, co nie zależy od ciebie.

11. Trzymaj sie zdala od negatywności i dramatyzowania.

12. KOCHAJ!

środa, 12 listopada 2014
Sens podróży człowieka

poniedziałek, 10 listopada 2014
O dawaniu

Można znaleźć wielkie szczęście w dawaniu.
Lecz nieustanne dawanie może wyczerpać serce i umysł.
Naucz się brać choć trochę -choćby chwilę w ogrodzie,w galerii,
w kawiarni.

Doceń to.
Pozwól, aby ptaki i żaby,dzieła sztuki, muzyka i książki, a także
nie wymagający przyjaciele przywracali Ci siły.
Ludzie potrzebują ciągłego odnawiania się.


Pam Brown

niedziela, 26 października 2014
100 sposobów na to, aby poprawić sobie nastrój

1. Śmiej się przez co najmniej 5 minut, jak tylko wstaniesz. Z czegokolwiek.

2. Słuchaj często ulubionej muzyki, wybierając taką, która poprawi ci nastrój.

3. Tańcz przy każdej okazji.

4. Oglądaj dobre i wesołe filmy.

5. Czytaj piękne książki i czasopisma.

6. Rozmawiaj z pogodnymi osobami – bezpośrednio lub przez telefon.

7. Doceniaj sztukę, czerp radość z czytania poezji, podziwiania malarstwa lub oglądania widowisk teatralnych.

8. Chodź na spacery i głęboko oddychaj, dotleniając cały organizm.

9. Przebywaj wśród zieleni, podziwiaj piękne widoki, pozwól naturze, aby działała na ciebie swoją harmonijną mocą.

10. Przytulaj się do drzew, korzystaj z ich dobroczynnej siły.

11. Pływaj często, pozwalając wodzie, aby wymywała z ciebie wszystkie smutki.

12. Uprawiaj sporty, doceniając pozytywny wpływ aktywności fizycznej na ciało i ducha.

13. Poświęcaj się swojemu hobby, ciesząc się każdą chwilą spędzoną na ulubionych zajęciach.

14. Miej pasje, które będą dodawały ci radosnej energii każdego dnia.

15. Hoduj koty i obserwuj ich wesołe zabawy. Przytulaj się do nich i pozwól, aby uzdrawiające mruczenie napełniało cię pozytywna energią.

16. Hoduj psy, baw się z nimi i czerp radość z ich przyjaznej obecności.

17. Spotykaj się z ludźmi, których lubisz, dużo rozmawiaj i śmiej się jak najczęściej.

18. Nie przejmuj się skomplikowanymi sprawami. Rozwiązuj problemy, ale bez niepotrzebnego zamartwiania się. Szukaj we wszystkim dobrych stron.

19. Opowiadaj żarty. Czytaj w internecie strony poświęcone humorystycznym tekstom.

20. Maluj obrazy. Pozwól sobie na odważne wyrażanie swojej twórczości.

21. Rób sobie relaksująca kąpiel w aromatycznej wodzie z dodatkiem płatków róż. Używaj pachnących balsamów i kremów. Rozpieszczaj swoje zmysły.

22. Jedz czekoladę – pomaga w produkcji endorfin, które odpowiadają za poczucie przyjemności. Podobnie działają banany.

23. Kochaj ludzi. Patrz na nich z życzliwością. Odwzajemnią się tym samym.

24. Kochaj siebie. Rób sobie prezenty i drobne przyjemności.

25. Myśl o sobie pozytywnie. Od czasu do czasu wypisz na kartce 30-60 swoich dobrych cech i odczytuj je.

26. Baw się z małymi dziećmi. Czerp radość z ich niepowtarzalnej zabawnej filozofii.

27. Chodź na randki i flirtuj. Jeśli jesteś w związku, flirtuj ze swoim partnerem.

28. Zakochaj się i podtrzymuj w sobie ten stan, ciesząc się każdym drobiazgiem w waszej relacji.

29. Bądź zawsze zakochany w życiu. Ciesz się słońcem i deszczem, i tęczą na niebie.

30. Zrób coś niezwykłego, co pozwoli ci uwierzyć w siebie, np. skocz ze spadochronem.

31. Zrób coś dobrego dla kogoś. Otocz opieką chorego, nakarm bezdomnych, pomóż fundacji, poczuj się potrzebnym i szlachetnym człowiekiem.

32. Medytuj.

33. Pracuj z energią Reiki.

34. Ćwicz Tai Chi.

35. Hoduj kwiaty lub sadź zioła – ciesz się ich pięknem i zapachem.

36. Bierz udział w warsztatach rozwojowych. Pracuj nad sobą.

37. Naucz się cieszyć chwilą. Doceniaj piękno TU i TERAZ.

38. Spotykaj się z osobami o podobnych zainteresowaniach i wspólnie wymieniajcie się doświadczeniami.

39. Uczestnicz w spotkaniach z duchowymi nauczycielami. Sama ich obecność pomaga podnieść energię.

40. Rozwijaj nowe umiejętności. Ucz się języków obcych lub malowania albo gry w szachy.

41. Stale szukaj zajęć, które mogą dać ci mnóstwo radości. Bądź świadomy, że wokół ciebie jest mnóstwo niepoznanej jeszcze przez ciebie magii.

42. Zadbaj o swój sen. Staraj się zawsze być wyspany i wypoczęty.

43. Jedz dobre rzeczy i rozkoszuj się zmysłem smaku.

44. Od czasu do czasu skorzystaj dobrodziejstwa SPA.

45. Poddaj się masażowi relaksacyjnemu i pozwól sobie na pełne odprężenie.

46. Rozkładaj Karty Aniołów. Rozmawiaj z Aniołami.

47. Czytaj książki o duchowej tematyce. Samo czytanie podniesie ci energię.

48. Powtarzaj sobie pozytywne afirmacje, najlepiej w formie wesołych wierszyków.

49. Śpiewaj w wannie i pod prysznicem. Śpiewaj wszędzie tam, gdzie nikomu to nie przeszkadza.

50. Od czasu do czasu stań lub połóż się w pełnym słońcu i pozwól, by jego ciepło wypełniło każdą komórkę twojego ciała uzdrawiającą energią.

51. Korzystaj z dobroczynnego działania aromaterapii. Otaczaj się pięknymi zapachami świec i olejków.

52. Zastosuj flakonik Aura Soma i ciesz się jego działaniem.

53. Wyjdź nocą przed dom lub na balkon i podziwiaj rozgwieżdżone niebo nad sobą.

54. Załóż Dziennik Wdzięczności i codziennie zapisuj w nim dobre rzeczy.

55. Zrób Mapę Marzeń i zaprogramuj sobie mnóstwo cudownych zdarzeń.

56. Zajmij się „newilizacją” – ze szczegółami opisuj w specjalnym zeszycie wszystko to, czego pragniesz.

57. Każdego dnia znajdź chociaż 5 minut na to, aby snuć piękne marzenia.

58. Oglądaj w Internecie piękne obrazy i zdjęcia, które szczególnie cie zachwycają. Napełniaj się pięknem przy każdej okazji.

59. Zorganizuj pomysłowy wieczór dla swojego przyjaciela. Wymyśl mu mnóstwo ciekawych i wesołych przyjemności.

60. Od czasu do czasu zmień swój wygląd, fryzurę i styl ubierania. Poczuj się zupełnie nową osobą.

61. Chodź w nowe miejsca, poznawaj nowych ludzi i nowe tematy. Niech każdy dzień będzie dla ciebie czymś innym i niezwykłym.

62. Znajdź swoją pracę życia. Rób zawodowo to, co sprawia ci przyjemność.

63. Rozwijaj się twórczo. Jeśli masz jakieś zdolności, miej również czas, aby je wykorzystać.

64. Jeśli masz talent, pokazuj go innym, naucz się autoekspresji i ciesz się podziwem przyjaciół. To podnosi twoja samoocenę.

65. Staraj się realizować marzenia: pływaj z delfinami, wydaj książkę, namaluj obraz…

66. Zrób czasem coś szalonego – zatańcz w deszczu, biegaj boso po kałużach…

67. Śmiej się z samego siebie, to utrąca ego. Śmiej się, gdy się potkniesz, upuścisz coś lub strzelisz gafę.

68. Zachwycaj się otwarcie każdym drobiazgiem. Wyrażaj swój podziw dla wszystkiego, co piękne.

69. Zmień optykę – dostrzegaj tęczę w kałuży i urok kropel rosy na trawie. Dostrzegaj piękno w chmurach i deszczu.

70. Baw się twórczo i wesoło. Latem buduj zamki z piasku, a zimą lep bałwana i rzucaj śnieżkami.

71. Szukaj w życiu dobra. Zwracaj uwagę na wszystko, co jest szczególnie pozytywne. Pokazuj innym, ile piękna ich otacza.

72. Pociesz kogoś, kto jest smutny. Spowoduj, ze się uśmiechnie.

73. Każdego dnia powiedz komuś coś dobrego, pochwal kogoś.

74. Zamieniaj negatywne słowa na pozytywne. Mów tylko dobre rzeczy.

75. Naucz się akceptacji. Nie trać energii na krytykowanie ludzi, którzy robią coś, co ci się nie podoba.

76. Chociażby dzisiaj nie złość się na nikogo. Staraj się, aby takich dni było jak najwięcej.

77. Kolekcjonuj uśmiechy. Wymieniaj je z ludźmi, nawet tymi zupełnie nieznanymi.

78. Opowiadaj lub pisz piękne historie. Układaj bajki.

79. Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko. Okazuj mu wiele ciepła i czułości. Jeśli czujesz taka potrzebę – śpij z pluszowym misiem.

80. Pozwól sobie na odkrycie szczęśliwego dziecka w sobie. Kup zabawkę, o jakiej zawsze marzyłeś.

81. Często myśl o kimś, kogo kochasz.

82. Wybacz wszystkim, do których masz pretensje. Wybaczenie przynosi ulgę nieporównywalna z niczym innym.

83. Wybacz sobie, masz prawo do słabości, więc poczuj się doskonały taki, jaki jesteś.

84. 14 razy dziennie przytul kogoś bliskiego.

85. Proś ludzi o pomoc, jeśli jej potrzebujesz. To sprawia, że zaczynasz szanować siebie.

86. Ufaj ludziom i czuj się bezpieczny w nurcie życia. Twoje poczucie bezpieczeństwa buduje prawdziwe bezpieczeństwo.

87. Miej jak najwięcej przyjaciół. Znajduj dla nich czas i ciesz się ich życzliwą obecnością.

88. Podziwiaj wschody lub zachody słońca. Dostrzegaj przepiękne misterium natury.

89. Zrezygnuj z wiary w czarnego kota. Zobacz wszędzie tylko dobre zwiastuny i znaki przynoszące szczęście.

90. Odmawiaj mantry, módl się, afirmuj i wykonuj duchowe praktyki.

91. Zrezygnuj z pośpiechu. Zatrzymaj się, zwolnij, zobacz piękno świata…

92. Codziennie stań przed lustrem i powiedz do swojego odbicia, że dzisiaj wybierasz szczęście.

93. Wpisz sobie w komputerze powitanie: „Dzień dobry Szczęściarzu!”.

94. Zbieraj minerały i programuj je, aby przynosiły ci powodzenie.

95. Zastosuj Feng Shui i stwórz w swoim otoczeniu strefę wielkiej pomyślności.

96. Codziennie potwierdzaj doskonałość Wszechświata i uświadamiaj sobie, ze otacza cię pełna harmonia.

97. Wybieraj pozytywne myśli. Postrzegaj szklankę zawsze w połowie pełną.

98. Bądź dobry dla ludzi. Nie krytykuj, nie oceniaj, nie zrzędź. Im więcej dobra rozdajesz, tym więcej do ciebie wraca.

99. Podróżuj i poznawaj świat.

100. Proś Anioły pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji. Powierzaj kłopoty. Pozwól je sobie zdjąć z barków.


wtorek, 21 października 2014
Pragniesz szczęścia?

- Czego pragniesz?
- Szczęścia…
- To tak jak kilka miliardów ludzi…
- Czemu więc inni mogą być szczęśliwi?
- A co zrobiłeś by być szczęśliwym?
po za użalaniem się nad sobą,
po za biadoleniem o tym jak bardzo ci źle,
po za uzewnętrznianiem własnych smutków,
po za wyolbrzymianiem własnych problemów,
po za czekaniem na miłość,
po za mówieniem o tym że się zabijesz,
po za wymyślaniem własnych cierpień,
po za ciągłym grymasem smutku na twarzy,
po za udawaniem że ciągle boli,
po za widzeniem siebie,
po za wyrzutami wobec Boga i innych,
po za ciągłym dostrzeganiu szarych barw,
po za mówieniem o chorobach ciała i duszy,
po za pragnieniem nieustannego współczucia,
po za własnym widzi mi się i własnym Ja,
po za panicznym lękiem przed szczęściem!?

Przyzwyczaiłeś się do bycia nieszczęśliwym
do ciągłego współczucia
i własnych smutnych myśli
jak inaczej wytłumaczyć to że robisz
dokładnie wszytko by nie być szczęśliwym?

M. Kopij

O autorze