Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
czwartek, 26 czerwca 2014
Twój ogród myśli

niedziela, 22 czerwca 2014
Następnej okazji... nie będzie

"Mój przyjaciel otworzył szufladę w stoliku nocnym swojej żony i wyciągnął pakuneczek owinięty w biały papier. Odwinął papier i zobaczył piękny, jedwabny komplet bielizny. „Kupiła go jakieś dziewięć lat temu, nigdy nie założyła, przechowywała na specjalne okazje. Dobrze. Myślę, że teraz będzie odpowiednia okazja. Zbliżył się do łóżka i położył tę bieliznę obok rzeczy, w które miała zostać ubrana jego żona na pogrzeb. Kilka dni wcześniej umarła. Odwrócił się do mnie i powiedział: Nigdy nie przechowuj niczego na specjalne okazje, każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją.”

z sieci

poniedziałek, 16 czerwca 2014
Mały krok- sukces

sobota, 14 czerwca 2014
Piękno jest w nas

Piękno tkwi w nas… pot­rze­buje­my tyl­ko od­ro­binę in­spi­rac­ji,

zain­te­reso­wania i ma­gii by roz­winęło swe skrzydła  ale Piękno,

które tkwi w nas, ujaw­nia się tyl­ko wte­dy, gdy my je uwi­daczniamy,

gdy sa­miczu­jemy się piękni. 

Piękno duszy w każdej chwili każdym zmysłem rozsiewane 

Piękno świata w każdym źdźble w głębię siebie przyswajane 

Piękno wnętrza… nasycane ciepłem promiennego słońca 

Piękno, które wiecznie trwa… bez początku… bez końca

z sieci

niedziela, 08 czerwca 2014
Jak osiągnąć szczęście?

Dawać ludziom od siebie coraz więcej i więcej. Kierować się kompasem własnego sumienia. I w żaden sposób nie kalkulować , czy ma się więcej do zyskania, czy więcej do stracenia. Jeśli masz jakiś dar innym do zaoferowania ofiaruj go bez żadnego zahamowania. Pamiętaj, że każdy dzień i godzina są jednorazowego użycia, dlatego nie marnuj bez sensu swego życia. Wiem, że bycie sobą wymaga determinacji,dlatego nie wahaj się ani minuty być w centrum akcji. Poszukaj szczęścia w sobie i nie zapominaj, że jest ono w każdej osobie. Krytykować potrafi każdy głupiec, każdy emocjonalny kaleka, zapominając o tym, że każdego jeden los czeka.
Wiesz kiedy zaznasz spełnienia w miłości kiedy wszystko od siebie oddasz teraźniejszości. Los stawia na naszej drodze różnych ludzi,przebywaj nawet tymi, z którymi bycie pozornie Cię nudzi. Każdy człowiek może nas czegoś nauczyć, staraj się różnymi dróżkami kluczyć, chcąc dojść do światła w ciemności. Nie obawiaj się wciąż nowych gości. Nie dajmy się przez lęk sparaliżować. Nie bójmy się tego, że inni będą plotkować, róbmy to co robić naprawdę chcemy. Stanie w miejscu tego świata nie zmieni, czasem, żeby coś znaleźć trzeba sięgnąć dnaTaka niech będzie dzisiaj i dewiza Twa. Dla niektórych szczęściem jest już samo podjęcie wyzwania i świadomość tego, że ma się coś innym do zaoferowania. Nie chowaj się za regułami i schematami, śmiało podążaj niewydeptanymi szlakami, wtedy szczęście podąży za Tobą małymi kroczkami. 

niedziela, 01 czerwca 2014
Dzieci

wtorek, 27 maja 2014
Humor

niedziela, 25 maja 2014
Przyjaźń i szczęście

Pielęgnuj każdą kropelkę szczęścia, by móc zbudować z nich wodospad najwspanialszych życiowych wspomnień. Niech furtka Twego Serca będzie otwarta dla każdego wędrowca. A wtedy przekonasz się, jak nieskończenie wielka jest P R Z Y J A Ź Ń. Jeśli jest coś, co uszlachetnia duszę, to mieć przyjaciela. Jeśli jest coś, co jeszcze bardziej uszlachetnia duszę, to samemu być przyjacielem. Bądź zawsze tam, gdzie S Z C Z Ę Ś C I E trzyma nadzieję za rękę. Obecność Waszą cenię i szanuję i dzisiaj Wam Kochani sercem za to dziękuję. Za Wasze ciepłe słowa które w me serce zapadają i ciepłym wspomnieniem na zawsze schowane zostają. Dziś do Was w podzięce piszę tych słów parę, abyście wiedzieli , że i ja mam wiarę.. i w każdym człowieku szukam pięknej strony, bo człowiek jest z miłości do przyjaźni stworzony.

piątek, 23 maja 2014
Rodzice

niedziela, 18 maja 2014
Uwierz jesteś szczęśliwym człowiekiem

Coraz rzadziej mówimy takie słowa: „… jestem szczęśliwym człowiekiem”, coraz rzadziej słyszymy je od innych ludzi.Przyzwyczailiśmy się do posępnych min, do tego, że życie jest trudne, a my ciągle zabiegani, zatroskani i wiecznie zmęczeni. Szczęście jest w nas i wokół nas. Wystarczy dobrze się przyjrzeć, przypomnieć sobie, ze masz z kim pogadać, w co się ubrać, gdzie mieszkać; że masz wiele zalet; że świat wokół Ciebie jest wspaniały; że już coś osiągnęłaś w życiu i że jeszcze tak wiele możesz osiągnąć… Ja wiem, że jesteś szczęśliwym człowiekiem!!! Uwierz w To!!! 

z sieci

O autorze