Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
wtorek, 06 stycznia 2015
Trzeba być...

sobota, 03 stycznia 2015
Kochaj życie...

 Kochaj życie...
Śmiej się zawsze na zewnątrz i w duszy.
Kochaj życie...
Niech się zło w sercu rozkruszy.
Kochaj życie...
Niech pokruszone zło odleci w dal.
Kochaj życie...
Niech zabłyśnie dobra szal.
Kochaj życie...
Iskrzący szczęścia promień niech towarzyszy tobie.
Kochaj życie...
Niech świat ma przyjaciela w twojej osobie.
Kochaj życie...
Uwierz, że możesz wszystko - nic nie jest niemożliwe!
Kochaj życie...
Odrzuć precz to co złe i złośliwe.
Kochaj życie...
Zaufaj i bądź dobry, człowieku.
Kochaj życie...
Kochaj je w każdym wieku.
poniedziałek, 22 grudnia 2014
Nigdy nie jest za późno...

Ro­zej­rzyj się, dookoła jest ty­le ważnych rzeczy. Rzeczy, których nie dos­trze­gasz żyjąc ot tak po pros­tu. Zwol­nij, pocze­kaj, usiądź, zas­tanów się, po­myśl.. Czy ta­kie życie Cię sa­tys­fak­cjo­nuje? Ta codzien­na mo­noto­nia, ru­tyna. Gdzie w tym wszys­tkim jest sens? Kiedyś miałeś cel, pa­miętasz? Tak bar­dzo zat­ra­ciłeś się w dążeniu do niego, że już na­wet nie wiesz, co nim było, po co to wszys­tko.. Pa­miętasz jeszcze te le­niwe po­ran­ki i wie­czo­ry? Nic­niero­bienie.. Czy jes­teś szczęśli­wy? Nie oszu­kuj się. To nie jest to, o czym marzyłeś. Ale wiedz, że nig­dy nie jest za późno. Nig­dy nie jest za późno żeby spoj­rzeć na świat jeszcze raz- inaczej. Żeby zacząć wszys­tko od no­wa. zacznij reali­zować siebie, swo­je pla­ny, marze­nia, prag­nienia.. Bądź szczęśli­wy, żyj pełnią życia!

Miej od­wa­gę i nie stój w miej­scu...szko­da na to życia

 

z sieci


czwartek, 18 grudnia 2014
O kochaniu

niedziela, 14 grudnia 2014
Doceń to, co masz...

Kiedy jesz- ktoś właśnie umiera z głodu,
Kiedy pi­jesz-ktoś ko­na z pragnienia,
Kiedy się śmiejesz - ktoś może właśnie umiera...

Do­ceń to , co masz... ciesz się każdą chwilą, mi­nutą, se­kundą...bierz życie pełny­mi garściami, wy­ciągaj wnios­ki z włas­nych błędów i ucz się na nich, bo może przyjść ta­ki dzień,kiedy to wszys­tko zniknie...

Po­pat­rz głębo­ko w oczy cho­remu człowieko­wi, który wie ile cza­su mu zos­tało i po­wiedz,że życie to wlas­nie Two­je życie jest do dupy...


poniedziałek, 08 grudnia 2014
Wydrukuj i powieś :)

czwartek, 04 grudnia 2014
Ciekawe linki

Ellie podobno tańczy na przystanku każdego dnia. Może Ty też spróbuj? 

https://www.youtube.com/watch?v=LuXSoXBTmTc#t=62

 

Jak zrobic ciasteczka renifery

http://kobieceinspiracje.pl/22402,ciasteczka-renifery.html


Fajna ciekawostka  dla tych co maja auto zamykane na pilot https://www.facebook.com/1000latwychsposobow/photos/a.582801571775192.1073741827.582789718443044/771723052883042/?type=1

 

I cos dla fanów firmy RESERVED

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1505199646432164&set=gm.953401831354940&type=1&theater


niedziela, 30 listopada 2014
10 kroków do… tego, jak zmieniać swoje życie, żeby zmienić...


Zatrzymaj się!

Tak, dokładnie tak! Przystań na chwilę w swoim codziennym życiu, zabieganiu, pędzeniu skądś do dokądś i zastanów się: czy żyję życiem, jakiego pragnę? Na jakiej zmianie mi zależy? Dlaczego jest dla mnie ważna? Jak długo chcę jeszcze czekać i na co?

Pomyśl: czy siedzę za kierownicą swojego życia?
Jaki mam wpływ na swoje życie? Kto decyduje o tym, jak ono wygląda? Odpowiesz: ja sama? Sprawdź, czy na pewno. A może jesteś tylko pasażerem na tylnym siedzeniu? Ślepy los, wiara w cud, ktoś inny, komu na to pozwalasz, mówi Ci, gdzie masz jechać? A może (o Boże!) schowałaś się w bagażniku przed odpowiedzialnością za własne życie? Jak długo chcesz tam tkwić? Weź swoje życie w swoje ręce.

Wybierz obszar życia, w jakim potrzebujesz zmiany i na nim się skoncentruj
Jedno jest pewne: jeśli się weźmiesz za wszystko, to nie weźmiesz się za nic. Zastanów się dokładnie, czego pragniesz, na czym Ci zależy, co od dawna doskwiera Ci jak kamyk w bucie? Jak długo jeszcze chcesz z nim maszerować przez życie? Potrzebujesz zmiany zawodowej, osobistej, poprawy jakości relacji, zmiany miejsca zamieszkania, nowej pracy, poprawy jakości i stylu swojego życia, odnalezienia w nim harmonii, lepszego zarządzania finansami, pracy nad kondycją…? Wybierz!

Odważnie wyrusz na połów wieloryba
Nieokreśloność tego, do czego dążymy bywa często pierwszym krokiem do niepowodzenia na drodze do zmiany. Poświęć czas na „wycieczkę na Marsa”, rozwiń skrzydła wyobraźni, pomyśl, jak chciałabyś w szczegółach, żeby wyglądało Twoje życie po zmianie. Dlaczego to jest dla Ciebie ważne? Nowym dom? Jak ma dokładnie wyglądać? Gdzie być? Nowa praca? Własna firma? Gdzie chcesz pracować, na jakim stanowisku, w jakim otoczeniu? Stracić na wadze? A ile to ma być konkretnie, co Ci to da i jak się wtedy będziesz czuła? Złów swojego wieloryba, bez wizji zmiany nie ruszysz z miejsca.

Oceń swój poziom dyskomfortu sytuacji, w jakiej jesteś
Jak bardzo uwiera Cię teraz brak zmiany? Jak bardzo źle się czujesz ze sobą, w swoim życiu, pracy, w relacjach, w swoich nałogach i słabościach? Jak bardzo jesteś zaprzyjaźniona ze strachem, a jak bardzo z rezygnacją? Jeśli to nie jest 10 w skali od 0 do 10, to znaczy, że być może masz jakieś korzyści z tego, że „jest jak jest” i dlatego nie spieszy Ci się „aż tak” do zmiany? Bądź ze sobą szczera.

Sprawdź, co Ci mówią o Tobie Twoje przekonania?
„Jestem już na to za stara”, „za głupia”, „za gruba”, „ to się nie może udać”, „inni mówią, że..”, „na pewno się nie uda”, „a jak się uda, to sobie nie dam rady przecież”… Brzmi znajomo? Tak samo jak, pierwsze niepowodzenia na drodze do zmian, lubimy nazywać porażką i traktujemy je jak wyrok: „jak się nie udało, to się już na pewno nie uda”… SKĄD TO WIESZ? Pomyśl, pozytywne nastawienie to podstawowy składnik Twojego ekwipunku w podróży do zmiany. Daj sobie szansę wyruszyć w drogę. Daj sobie szansę dotrzeć na metę.

Poszukaj korzyści
Strach przed zmianą powoduje, że częściej jesteśmy w stanie „jednym tchem” wymienić argumenty na „nie”, niż otworzyć umysł i serce na nowe możliwości, szanse, inną perspektywę. Masz już wizję tego, czego pragniesz? Nazwij korzyści, jakie osiągniesz, kiedy dojdziesz tam, gdzie chcesz. Sprawdź, jak bardzo są dla Ciebie atrakcyjne. Dlaczego? Bo kolejny krok dotyczy Twojej motywacji do działania.

Zadbaj o motywację
„Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce” – skąd my to znamy, prawda? Tymczasem motywacja do działania to siła napędowa wszelkich zmian. Sprawdź, na ile atrakcyjne są dla Ciebie Twoje cele i jak bardzo są dla Ciebie priorytetowe. Przygotuj się też na to, że motywacja wymaga pielęgnowania i słabnie, jeśli jest zaniedbywana lub gdy tracisz z oczu swoje cele i przestajesz podążać we właściwym kierunku. Daj sobie również czas. Nowy nawyk, nad którym pracujesz, potrzebuje minimum 21 dni, żeby „wszedł w życie”, nie poddawaj się przedwcześnie.

Przygotuj plan zmiany.
Plan zmiany to jak mapa w podróży. To droga, którą podążasz do celu. To też zobowiązanie przed samym sobą: co postanawiasz, ile czasu planujesz, jaki termin realizacji wyznaczasz, jakie konkretnie działania podejmiesz, na czyje wsparcie możesz liczyć. Nie zapomnij o swoich zasobach i mocnych stronach, które możesz wykorzystać w podróży. Nie zapomnij również po prostu rozpocząć podróż. Postaw pierwszy, najmniejszy krok, postaw go już dziś.

Celebruj sukcesy
Nie przywiązuj większej wagi do skali sukcesu, niż do tego, że go w ogóle osiągnęłaś. Nagradzaj siebie choćby za najmniejsze, malutkie kroczki i sukcesy na drodze do zmiany. One są motorem napędowym Twojej motywacji, one też będą Cię wspierać, kiedy masz słabszy dzień. Bądź z siebie dumna i doceń siebie. Nagradzaj się za wysiłek, konsekwencję i wychodzenie ze swojej strefy komfortu.

wtorek, 25 listopada 2014
Piękni ludzie nie biorą się znikąd

sobota, 22 listopada 2014
Życie jest piękne

Powiem Wam Kochani że zwyk­le człowiek zda­je so­bie sprawę jak piękne jest życie i jak wiele ma do stracenia...kiedy stoi twarzą w twarz se śmiercią ja­kimś cu­dem uda­je mu się wyr­wać z jej szponów, sta­je się wtedy in­nym człowiekiem. Zni­ka gdzieś niena­wiść do ludzi którzy go zra­nili, zni­kają wszys­tkie ne­gatyw­ne uczu­cia.
Przes­ta­ją przej­mo­wać się drob­nos­tka­mi, zaczy­nają cie­szyć się życiem. Więcej myślą o in­nych ludziach,sta­rają się na każdym kro­ku im po­magać, czy­nić dob­ro.Tak jak­by chcieli podzięko­wać Bo­gu , za to że dał im drugą szansę i za to że mogą dalej żyć i cieszyć się życiem.
Ale pomyślcie ... czy nap­rawdę mu­si ktoś stanąć przed ob­liczem śmier­ci by do­cenić i po­kochać życie?

Jeśli nap­rawdę nie masz za co kochać życie.To pos­ta­raj się je
po­kochać za to co jest . Życia nie zmienisz a i tak w końcu będziesz mu­siał je zaak­cepto­wać ta­kim ja­kie Jest. Pamiętaj że, życie nie spra­wia, że spo­tykasz ludzi, których chcesz spot­kać. Życie da­je Ci ludzi, którzy muszą Ci pomóc, zra­nić Cię, po­kochać, opuścić i spra­wić,że sta­niesz się osobą, którą masz się stać. Dzi­siej­szy świat jest tak sztuczny. Każdy żyje dla siebie. a prze­cież aby być szczęśli­wym trze­ba prze­de wszys­tkim żyć dla kogoś.


O autorze