Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
czwartek, 22 października 2015
10 postanowień
1. Nigdy nie mów gorszych rzeczy o jakiejś osobie za jej plecami 
niż powiedziałbyś jej to w twarz. (Staraj się wyrażać pozytywniej
o danej osobie za jej plecami niż powiedziałbyś jej to w twarz) 2. Nie obgaduj i nie plotkuj. 3. Nigdy nie osądzaj innych ludzi surowiej niż osądziłbyś sam siebie. 4. Rób nowe postanowienia noworoczne jednak rób je codziennie
zamiast raz w roku. 5. Bądź wolontariuszem. 6. Wybaczaj jednak nigdy nie zapominaj. 7. Nie miej wstydliwych sekretów z przeszłości, które rozpaczliwie
starasz się ukryć przed społeczeństwem. 8. Miej kilka swoich własnych sekretów. 9.

Dochowuj tajemnic swoich przyjaciół.

 10.

Jeśli ktoś wypytuje cię o tajemnice twoich znajomych i przyjaciół grzecznie odpowiedz, że nie możesz zdradzić ich zaufania.

wtorek, 20 października 2015
"Zwolnij" ze swego życia ludzi

poniedziałek, 19 października 2015
Miłość

Miłość nie nakłada obrączki i nie ściąga obrączki. Miłość nie poślubia ani się nie rozwodzi. Miłość nie włóczy się po sądach. Miłość się nie procesuje. Miłość nie przysięga i nie krzywoprzysięga. Miłość nie potrzebuje zapewnień o lojalności, wierności, wzajemności. Miłość nie potrzebuje wdzięczności. Miłość nie dzieli się na osobową i bezosobową. Miłość nie jest rozdarciem pomiędzy jednym a drugim ani pomiędzy jednym a wszystkim.

Edward Stachuraniedziela, 18 października 2015
Przeżyć czy przeczekać?

Nie ma większej straty czasu niż czekanie, a czekamy przecież non stop. Na tramwaj, na kawę, na film, na niektóre osoby. Czekamy stojąc w korku, w kolejce w sklepie, aż wystygnie zupa, aż skończą się reklamy. Czekamy na lato, słońce, śnieg i deszcz, lepszą pogodę, święta, na ciasto z piekarnika, na zagotowanie wody, na windę, na wakacje i na weekend, na wypłatę, na lepsze czasy, aż w końcu na przyjaźń, gwiazdkę z nieba i miłość.

... i obudzimy się kiedyś za starzy, za brzydcy, zbyt zmęczeni, za grubi, za słabi, zbyt wypaleni, za mało kreatywni i jeśli nie będziemy starać się teraz później już nic nie wynagrodzi nam straconych dni, dlatego rodzi się w mojej głowie pytanie: a czy Ty dzisiejszy dzień przeżyłeś czy przeczekałeś?piątek, 16 października 2015
Smutek

czwartek, 15 października 2015
Pięć minut

"Najtrudniej jest przeżyć następne pięć minut. Życie - to jest następne pięć minut. A jednak robimy wszystko, żeby o tym nie myśleć. Plany, nadzieje, lęki - dotyczą przyszłych tygodni, miesięcy, lat, a nawet dziesięcioleci. W nich wyłącznie żyjemy, czyli nie żyjemy, ale wyobrażamy sobie życie. Ze strachu przed następnymi pięcioma minutami? Czy z nudów? Bo następne pięć minut prawie zawsze jest bardzo nieefektowne. Najczęściej trzeba coś przełożyć z miejsca na miejsce, a potem z powrotem na to samo miejsce, wstać, usiąść, zareagować. A jednak nie ma innego życia, tylko najbliższe pięć minut. Reszta to wyobraźnia. (Chyba że wyobraźnia jest życiem.
W takim razie odwołuję wszystko)."

Sławomir Mrożek

piątek, 09 października 2015
Bez ironii

- Wszystko minie! - powiedział Rozum.
- Wszystkie rany się zagoją! – wyszeptało Serce.
- Zaczniemy żyć od nowa! – ucieszyła się Dusza.
- No-no… - pomyślała Pamięć z ironicznym uśmieszkiem.

środa, 07 października 2015
Patrz uważnie

Pewien mężczyzna, cierpiący na wadę wzroku, uważał siebie za świetnego krytyka sztuki. Wybrał się kiedyś z przyjaciółmi na wystawę, zapominając zabrać okulary, czego skutkiem było nieostre widzenie. Od samego wejścia człowiek zaczął krytykować obrazy. Nazywał je bohomazami oraz - jak zwykle - nie zostawiał suchej nitki na twórcy. W końcu stanął przed wielkim portretem.
- Rama kompletnie źle dobrana, jakiś idiota chyba ją wybierał! – rzekł gniewnie.
– Facet na obrazie jest rozlazły, ma pomięte ubranie i potargane włosy. Malarz upadł na głowę, wybierając sobie do portretowania takiego wulgarnego i obrzydliwego typa! Koszmar!

Mówił jeszcze przez chwilę, aż podeszła do niego żona i powiedziała:
- Kochanie, uspokój się, to jest lustro!"

wtorek, 06 października 2015
Rusz

piątek, 02 października 2015
Kłótnia czy milczenie

Kiedy się kłóciliśmy, miałam wrażenie, że byłoby lepiej, gdybyśmy milczeli, żeby nie powiększać rozdarcia. Jednak kiedy milczeliśmy, lepsze byłoby każde grubiaństwo, ponieważ kłótnię, podczas której dało się upust wściekłości, łatwiej sobie przebaczyć niż bezgłośnie liczone urazy.

Herta MüllerO autorze