Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
czwartek, 30 września 2010
Rady na dziś

1. Zawsze jest dobry czas na zrobienie czegoś dobrego.

2. Wczoraj to już historia, jutro - tajemnica, ale dziś to

dar losu! Wykorzystaj go dobrze.

3. Uszczęśliwiaj ludzi - oni naprawdę będą tym zdziwieni.

4. Nauczając, uczymy się, bo wszystko wokół jest pozytywne.

wtorek, 28 września 2010
Sekret szczęścia

Jest to cudowna opowieść o małej sierotce, która nie miała rodziny i nie zaznała miłości. Pewnego dnia dziewczynka czuła się wyjątkowo samotna i smutna. Szła właśnie przez łąkę, gdy ujrzała małego motyla uwięzionego przez bezlitośnie kłujące ciernie. Im bardziej motyl się szarpał, tym bardziej ciernie wbijały się w jego delikatne ciało. Sierotka ostrożnie uwolniła go z tej śmiertelnej pułapki. Motyl nie odfrunął jednak, lecz zmienił się w piękną, dobrą wróżkę. Dziewczynka przetarła oczy z niedowierzania.
- Dziękuję ci za twoją dobroć - rzekła wróżka - Spełnię za to każde twoje życzenie. Sierotka pomyślała przez chwilę, a potem powiedziała:

- Chcę być szczęśliwa!


- Bardzo dobrze - odparła wróżka i szepneła coś do ucha dziewczynki, a potem znikneła. Dziewczynka dorosła. Nigdy nie było na ziemi szczęśliwszej istoty od niej. Wszyscy pytali ją o sekret szczęścia, ale ona tylko uśmiechała się i odpowiadała:


- Gdy byłam małą dziweczynką posłuchałam rady dobrej wróżki. Gdy była już bardzo stara i leżała na łożu śmierci, zebrali się wokół niej wszyscy sąsiedzi, gdyż obawiali się, że wraz z nią odejdzie również sekret szczęścia.


- Zdradź nam go - prosili - powiedz, co doradziła ci dobra wróżka. Urocza starsza pani uśmiechneła się tylko i rzekła:


- Powiedziała mi, że każdy, bez względu na to, jak pewny siebie, jak młody czy stary, jak bogaty czy biedny mnie potrzebuje.

niedziela, 26 września 2010
Twój czas

Życie to dar czasu. Czasu ziemskiego, czasu na posiadanie ciała, osobowości, na doświadczanie tysięcy pięknych oraz trudnych chwil zwanych egzystencją. W istocie, to, jak spędzisz swój czas, stanowi o jakości twego życia.

Dlatego też ważne jest to, co robisz ze swoim czasem. Istnieje różnica między wykorzystywaniem go w celu nakarmienia twej duszy, a bezmyślnym marnotrawieniem go. U schyłku życia przekonasz się, czy dobrze się bawiłeś, czy też zmarnotrawiłeś czas i chciałbyś mieć go więcej.


Zatroszcz się więc o swój czas, o ten drogocenny, wspaniały dar i traktuj go jak skarb, bo nim jest. Dziś sercem, umysłem zaplanuj, co dokładnie chcesz zrobić z każdą godziną, która jest ci dana.

czwartek, 23 września 2010
Akceptacja siebie

Jesteś wolną i niezależną jednostką, więc masz prawo

do własnego wyboru na podstawie swojego rozsądku.

Korzystaj zatem z tego prawa i żyj tak jak Ty tego chcesz,

a nie jak każą Ci inni. Kochaj siebie. Pamiętaj, że miłość i

akceptacja siebie to najważniejszy warunek do tego, by czuć się ze

sobą dobrze i żyć w zgodzi z innymi i całym światem.

 

wtorek, 21 września 2010
Sukces to:

Sukces to: Miłość do kogoś kto życzy Ci najgorszego.

Sukces to: Podnieść się raz więcej jak upaść.

Sukces to: Przeżyć kiedy śmiertelna choroba każe Ci umrzeć.

Sukces to: Poświęcić się wychowując dzieci.

Sukces to: Powiedzieć "nie", gdy wszyscy mówią "tak".

Sukces to: Powiedzieć "tak", gdy wszyscy mówią "nie".

Sukces to: Żyć kiedy wolałabyś umrzeć!

Sukces to: Wyzdrowieć, gdy lekarze odliczają Twój czas.

Sukces to: Posiadać autorytet, gdy wszyscy go tracą.

Sukces to: Dążyć do realizacji własnych marzeń.

Sukces to: Posiąść bogactwo, gdy jest się ubogim.

Sukces to: Stanąć w obronie niewinnych, gdy wszyscy udają że nie widzą.

Sukces to: Skończyć studia bedąc kalekim.

Sukces to: Nie poddawać się, gdy kalectwo rozkłada Cię na łopatki.

Sukces to: Być uczciwym, gdy inni uważają Cię za dziwaka.

Sukces to: Wspierać kiedy mogłabyś upokarzać.

Sukces to: Przebiec maraton będąc poważnie chorym bądź kalekim.

Sukces to: Pomagać, gdy inni wykorzystują.

niedziela, 19 września 2010
Myśleć pozytywnie

Spróbuj dziś myśleć jedynie pozytywnie. Tak naprawdę nic Cię to nie kosztuje, nic nie masz do stracenia, a jedynie możesz zyskać i uświadomić sobie, jak duży wpływ na życie ma nasze nastawienie.

piątek, 17 września 2010
Dobre nawyki - ile lat zyskujesz:

niepalenie - zyskujesz 6 lat
30-minutowy trening raz w tygodniu - zyskujesz 2 lata
właściwe odżywianie - zyskujesz 4 lata
prawidłowa waga ciała - zyskujesz 3 lata
6–8 godzin snu na dobę - zyskujesz 2 lata
unikanie alkoholu - zyskujesz rok
dbanie o zęby i dziąsła - zyskujesz 2 lata
udany związek - zyskujesz 3 lata
unikanie konfliktów - zyskujesz 0,5 roku
duża liczba przyjaciół
- zyskujesz rok :)

wtorek, 14 września 2010
OSTROŻNIE ZE SŁOWEM "KOCHAM"

Nie można powiedzieć za wcześnie człowiekowi ukochanemu słowa "kocham". Pod groźbą utraty jego miłości. Gdy powiesz za wcześnie drugiej stronie "kocham"- przegrywasz- miłość się skończyła. Wyjaśnić, udowodnić to można, tak... ...taki jest już człowiek, że chce być posiadaczem, właścicielem rzeczy i ludzi. Chce mieć już kolejną sprawę z głowy: jako zdobytą i iść dalej, walczyć i zdobywać. A z drugiej strony taki już jest człowiek, że nie chce być posiadany i nie chce być rzeczą, przedmiotem, który się ma. I gdy tylko dostrzeże, że ktoś uzurpuje sobie do niego prawo, ruchem samoobronnym odcina się od niego, zamyka się przed nim, ucieka od niego, broni się.
Można by zapytać- nigdy nie wolno powiedzieć tego słowa "kocham'? tak, ale tylko wtedy i tylko o tyle, gdy ta druga strona dorosła do przyjęcia tej wiadomości, gdy na to czeka, gdy ty jej to samo słowo, z którym już już chce się do ciebie zwrócić- z ust wyjmujesz. Najbardziej idealnie byłoby gdybyście to powiedzieli równocześnie i tyle samo. Bo miłość to nie jest sprawa tylko jednej osoby, ale sprawa wspólna i nie wolno postępować jednej osobie samowolnie.

niedziela, 12 września 2010
Pozytywne myśli

Ciesz się z każdych momentów, w których czujesz się szczęśliwa.


Nauczyć się doceniać nawet mały sukces, pozytywne zachowanie, cechy czy umiejętności. Nie czekaj aż ktoś Cię pochwali. Jeśli sama pochwalisz siebie uwierzysz, że jesteś wartościową osobą. Przebywaj w otoczeniu takich ludzi, którzy wpływają na Ciebie pozytywnie, wtedy i Ty będziesz miała chęć dawać innym więcej pozytywnej energii.

To, jak postrzegasz świat, zależy od Twoich myśli i nastawienia. Pamiętaj więc, że to Twój umysł kształtuje otaczającą Cię rzeczywistość, a pozytywne nastawienie sprawia, że świat staje się piękniejszy.


Każdemu zdarzają się jakieś niepowodzenia, najważniejsze jednak, by nie złamały one w nas wiary w siebie i w nasze możliwości. Dlatego nie zadręczaj się z ich powodu, tylko wyciągaj dla siebie wnioski na przyszłość.

czwartek, 09 września 2010
Jak nie doprowadzić do kłótni

Są na to proste sposoby:

* Rozmawiaj na tematy przyjemne dla was obu, o tym, czym obaj się interesujecie.

* Nie staraj się nikomu dowieść, że jesteś od niego lepszy, docinając mu. Dowiedziesz tego, chwaląc jego dobre cechy. Przy okazji zyskasz przyjaciela.

* O ile nie jest to coś głupiego, żywo i entuzjastycznie reaguj na rozmaite pomysły, na które wpadł twój rozmówca. Nie zabijaj jego marzeń, zamiast tego zaoferuj swoją pomoc.

* Kiedy się z kimś nie zgadzasz, nie mów mu, że jest głupi i nie ma racji. Powiedz mu: Masz rację, ale pominąłeś jeden aspekt... i wypowiedz swoją opinię. Nikt nie lubi być w błędzie, za to każdy się przyzna do tego, że nie wie wszystkiego. Poza tym używając słówka "ale" zdaniem drugim pokonujesz zdanie pierwsze, czyli wychodzisz na swoim, nikogo nie urażając.

* Gdy chcesz kogoś pocieszyć nie mów: "nie płacz", "nie gniewaj się", "nie denerwuj się", "nie martw się". Ludzki umysł nie identyfikuje słowa "nie" i mimo dobrych chęci, twój rozmówca pomyśli o negatywnych emocjach jakie budzi płacz, zdenerwowanie czy gniew. Powinieneś powiedzieć: "uśmiechnij się", "uspokój się", "rozchmurz się".

* Kiedy rozmawiasz, uśmiechaj się, mów pogodnym, spokojnym głosem. Narzuć atmosferę rozmowy, a nastrój udzieli się rozmówcy.

* Kiedy ktoś Ci powie, że jesteś "obelga", odpowiedz mu: "Masz rację." albo "Naprawdę?", ale bez ironii. Rozmówca się zdziwi, a jego opinia o tobie się polepszy. Natomiast ty będziesz miał satysfakcję, z wygranej nad emocjami.

* Łam wzorce. Kiedy ktoś będzie wkurzony i tylko będzie szukał kogoś, na kim w spokoju można wyładować emocje, powiedz coś głupiego albo po prostu nieadekwatnego do sytuacji, czego się nie spodziewa: kiedy to jest ktoś z rodziny albo ktoś bliski możesz powiedzie: "Mam ochotę Cię przytulić.", kiedy nie masz ochoty go przytulić możesz zapytać np.: "Po ile landrynki?" albo "Co myślisz o gumi-jagodach?". Tutaj liczy się kreatywność. Ludzie zaszokowani taką wypowiedzią, zaczną się  śmiać. Jest to naturalna reakcja, kiedy się nie wie co zrobić.

* Dowartościowuj innych. Po prostu mów innym komplementy, mów co Ci się podoba.

* Kiedy coś Ci się w kimś nie podoba, nie mów mu tego w formie wyzwiska lub pokazania, że jest kimś gorszym. Powiedz tak, żeby sam zobaczył, że to co robi, jest stratą dla niego. Kiedy to jest kobieta: "Kiedy się złościsz, wyglądasz mniej atrakcyjnie.", kiedy to jest mężczyzna: "Kiedy jesteś złośliwy, wydajesz się słabszy".

 
1 , 2
O autorze