Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
sobota, 31 lipca 2010
Spotkanie

Tak niewiele brakuje, aby się spotkać. Mimo tej bliskości rozmijają się ze sobą. Okazuje się, że nie wystarczy chodzić tymi samymi drogami. Spotkanie jest darem, łaską, cudem. W tym wszechobecnym niedosycie tkwi jakieś przeczucie, intuicja, a może zapowiedź rozstania. Nic dziwnego, bo w życiu bardziej pewni możemy być rozstania niż spotkania w miłości. W końcu muszą przyjść ostatnie takty muzyki w tańcu, pożegnanie, śmierć. Rozstanie, jak cień towarzyszy każdemu spotkaniu...

czwartek, 29 lipca 2010
Są...

Są rzeczy, których się nie robi...
Są sprawy, o których się nie mówi...
Są słowa, których staramy się nie słyszeć...
Są szepty, które giną w morzu krzyku tłumu...
Są myśli, tak ulotne, że nie sposób ich wyrazić...
Są uczucia, tak głębokie, że nie można ich ogarnąć...
Są wspomnienia, które przywołują na twarz lekki rumieniec...
Są sny, których nie można zapomnieć...
Są marzenia, które trzymają nas przy życiu...

poniedziałek, 26 lipca 2010
Dobro powraca

Pamiętaj, że dobro powraca. Nawet, jeśli teraz nie masz z tego nic, albo niewiele, to, gdy dajesz naprawdę z serca, to taki dar nigdy nie przestanie istnieć. Choć Ty o nim zapomnisz, to on nie zapomni nigdy o Tobie. Będzie o Tobie świadczył nie tak, jak ludzkie ploty, w których prawdy jest niewiele. Twoje dobro za Twoimi plecami, będzie pomnikiem budowanym za życia w sercach ludzi.

 

sobota, 24 lipca 2010
Chwila słabości

Każdego od czasu do czasu może najść chwila słabości. Trzeba jednak pamiętać żeby wtedy kogoś nie skrzywdzić. Nie powinno się rozmawiać z kimś kto oczekuje od ciebie więcej niż możesz mu dać, bo to nieodpowiedzialne.

Czasami jedna przymilna prośba, taktowna rezygnacja więcej mogą zdziałać od tysiąca awantur.

czwartek, 22 lipca 2010
Bo widzisz...

Bo widzisz w życiu jest tak że nie da się powiedzieć wszystkiego
choć mówi się o wszystkim mówi się o miłości
ale nie da się powiedzieć jak się kocha
mówi się o cierpieniu choć bólu nikt nigdy nie wyraził
mówi się o samotności której nie zrozumiesz zanim nie doświadczysz i mówi się o Bogu
którego nie spotkasz jeśli nie uwierzysz
bo widzisz w życiu jest tak
że mówi się inaczej niż jest.
Szuka się lampy na naftę kiedy prądu zabraknie
świtu co się spóźnia kilka godzin bo sen już poszedł dawno temu
szuka się drogi gdy dróg tyle
tej jedynej właściwej żeby siebie odnaleźć.


Ks. Janusz Malinowski

poniedziałek, 19 lipca 2010
Myśl

Trzeba mądrze korzystać z wakacji i ferii, aby służyły dobru jednostki i rodziny przez to, że umożliwiają kontakt z przyrodą, zapewniają spokój, dają czas na kultywowanie zgodnego życia rodzinnego, na wartościową lekturę i na dobre rozrywki, nade wszystko zaś pozwalają poświęcić się w większej mierze modlitwie, kontemplacji i słuchaniu głosu Bożego.

Jan Paweł II
piątek, 16 lipca 2010
...

Nie powinniśmy zwracać uwagi na to, czy nasze słowa mają jakiś wpływ, czy nas ktoś słucha. Najważniejsze, że potrafimy pozostać wierni pięknu do końca naszych dni, pokochać je tak, aby nie martwić się niczym, co się wokół nas dzieje, aby śpiewać mu hymn nawet wtedy, gdy cały świat się wali.

czwartek, 15 lipca 2010
NAUKA ŻYCIA
Wciąż uczę się życia. 
To taka układanka swoista.
Czasem gładka aleja, czasem droga wyboista. Każdy odgrywa rolę swą. Każdego inaczej zwą. Scen wiele, A film jeden. Wciąż uczę się życia. Ktoś, że nieszczęśliwy jest powie, Kiedyś los się może zmienić, kto wie. I tak tu tkwiąc gramy bez końca. Dlaczego niektórym ciemno, nie zapalono im słońca? Wokół mnie obrazy, Jeden poszarpany, inny bez skazy. Wciąż uczę się życia. Dlaczego nie wszystkie dzieci się śmieją? Dlaczego są tacy, co im w twarz wiatry wieją? Wciąż o to samo się pytamy. Nie zastanawiamy. A dlaczego czasami piasek oczy ludziom zasłania? Przecież nikt miłości nie zabrania.
 S. Grochowiak
środa, 14 lipca 2010
MOC MIŁOŚCI

Miłość jest mocą. Intelektualna i moralna siła wiąże się z miłością i nie może być od niej oddzielona. Moc bogactwa ma tendencje do psucia i niszczenia; siła przemocy jest zdolna do zadawania ran, ale wspaniałość i wartość czystej miłości polega na tym, że potrafi ona czynić dobro, i to wyłącznie dobro.

Cokolwiek jest czynione z czystej miłości, chociaż w oczach ludzi jest mało znaczące lub bezwartościowe, warte jest zachodu, ponieważ dla Boga większe znaczenie ma to, ile miłości w to włożono, a nie ile zrobiono.


Miłość jest od Boga. Serce, które nie jest nawrócone, nie może zrodzić lub stworzyć tej niebiańskiej rośliny, która żyje i kwitnie tylko tam, gdzie panuje Chrystus.


Miłość nie działa dla zysku czy nagrody, ale Bóg postanowił, że na pewno rezultatem wysiłku czynionego z miłości będzie duży zysk. Jest ona przenikająca w swej naturze i spokojna w działaniu, ma jednak potężną siłę w swoim zamiarze przezwyciężania wielkiego zła. Porusza i przekształca w swoim wpływie, bierze w swe posiadanie grzeszników i zmienia ich serca, gdy wszelkie inne środki zawodzą.


Kiedykolwiek umysł, autorytet lub siła są zaangażowane, a miłość nie ukazuje się w pełni, uczucia i wola tych, których chcemy zdobyć, przybierają obronną postawę, nawet odpychającą, a ich siła oporu wzrasta.


Czysta miłość jest prosta w swym działaniu i różni się od jakiejkolwiek innej zasady działania. Umiłowanie wywierania wpływu na innych i pragnienie zdobycia ich uznania mogą spowodować, że będzie się prowadzić dobrze zorganizowane życie i nienaganne rozmowy. Ambicja może doprowadzić nas do unikania pozorów zła. Samolubne serce może szlachetnie działać, uznawać prawdę na obecny czas, otwarcie wyrażać uniżenie i uczucia, jednak motywy mogą być zwodnicze i nieczyste. Czyny, które wypływają z takiego serca, mogą być pozbawione życiodajnego wpływu, a owoce prawdziwej świętości będą odarte z zasad czystej miłości.


Miłość powinna być wysoko ceniona i pielęgnowana, ponieważ jej wpływ jest boskiego pochodzenia.

wtorek, 13 lipca 2010
Żyj tak jak chcesz żyć

Złoty środek możesz znaleźć w każdej sytuacji. Możesz też wybrać drogi, które dla Ciebie będą tym środkiem, a dla innych okażą się skrajnością. Dlatego tak ważne, by samemu odkrywać, jak chce się żyć. Nie szukać gotowych odpowiedzi, ale samemu drążyć temat. Pytaj siebie, na jakie rozwiązanie jesteś gotów w tej chwili, co możesz dziś zrobić, by żyć tak, jak chcesz żyć.

 
 
 
1 , 2 , 3
O autorze