Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
czwartek, 26 czerwca 2014
Twój ogród myśli

niedziela, 22 czerwca 2014
Następnej okazji... nie będzie

"Mój przyjaciel otworzył szufladę w stoliku nocnym swojej żony i wyciągnął pakuneczek owinięty w biały papier. Odwinął papier i zobaczył piękny, jedwabny komplet bielizny. „Kupiła go jakieś dziewięć lat temu, nigdy nie założyła, przechowywała na specjalne okazje. Dobrze. Myślę, że teraz będzie odpowiednia okazja. Zbliżył się do łóżka i położył tę bieliznę obok rzeczy, w które miała zostać ubrana jego żona na pogrzeb. Kilka dni wcześniej umarła. Odwrócił się do mnie i powiedział: Nigdy nie przechowuj niczego na specjalne okazje, każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją.”

z sieci

poniedziałek, 16 czerwca 2014
Mały krok- sukces

sobota, 14 czerwca 2014
Piękno jest w nas

Piękno tkwi w nas… pot­rze­buje­my tyl­ko od­ro­binę in­spi­rac­ji,

zain­te­reso­wania i ma­gii by roz­winęło swe skrzydła  ale Piękno,

które tkwi w nas, ujaw­nia się tyl­ko wte­dy, gdy my je uwi­daczniamy,

gdy sa­miczu­jemy się piękni. 

Piękno duszy w każdej chwili każdym zmysłem rozsiewane 

Piękno świata w każdym źdźble w głębię siebie przyswajane 

Piękno wnętrza… nasycane ciepłem promiennego słońca 

Piękno, które wiecznie trwa… bez początku… bez końca

z sieci

niedziela, 08 czerwca 2014
Jak osiągnąć szczęście?

Dawać ludziom od siebie coraz więcej i więcej. Kierować się kompasem własnego sumienia. I w żaden sposób nie kalkulować , czy ma się więcej do zyskania, czy więcej do stracenia. Jeśli masz jakiś dar innym do zaoferowania ofiaruj go bez żadnego zahamowania. Pamiętaj, że każdy dzień i godzina są jednorazowego użycia, dlatego nie marnuj bez sensu swego życia. Wiem, że bycie sobą wymaga determinacji,dlatego nie wahaj się ani minuty być w centrum akcji. Poszukaj szczęścia w sobie i nie zapominaj, że jest ono w każdej osobie. Krytykować potrafi każdy głupiec, każdy emocjonalny kaleka, zapominając o tym, że każdego jeden los czeka.
Wiesz kiedy zaznasz spełnienia w miłości kiedy wszystko od siebie oddasz teraźniejszości. Los stawia na naszej drodze różnych ludzi,przebywaj nawet tymi, z którymi bycie pozornie Cię nudzi. Każdy człowiek może nas czegoś nauczyć, staraj się różnymi dróżkami kluczyć, chcąc dojść do światła w ciemności. Nie obawiaj się wciąż nowych gości. Nie dajmy się przez lęk sparaliżować. Nie bójmy się tego, że inni będą plotkować, róbmy to co robić naprawdę chcemy. Stanie w miejscu tego świata nie zmieni, czasem, żeby coś znaleźć trzeba sięgnąć dnaTaka niech będzie dzisiaj i dewiza Twa. Dla niektórych szczęściem jest już samo podjęcie wyzwania i świadomość tego, że ma się coś innym do zaoferowania. Nie chowaj się za regułami i schematami, śmiało podążaj niewydeptanymi szlakami, wtedy szczęście podąży za Tobą małymi kroczkami. 

niedziela, 01 czerwca 2014
Dzieci

O autorze