Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
poniedziałek, 31 maja 2010
Co jest najśmieszniejsze w ludziach:

Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

— Paulo Coelho
/Być jak płynąca rzeka/

niedziela, 30 maja 2010
Czas

Czas jest naszym skarbem, pieniądzem,

za który mamy nabyć wieczność.


Jest trwaniem, obroną przed rozkładem,

jest związany z możliwościami przyszłości,
z nadzieją na trwanie.

Od chwili, gdy nauczyłem się wspominać,

nie nudziłem się już wcale.

Wspomnienia są podporą starości.


Czas najskuteczniej leczy

troski codzienne.

Czas jest nie tylko lekarzem,

jest także prawdziwym sędzią
naszych uczyć.sobota, 29 maja 2010
Posłannictwo dobra
Jeśli czujesz w najmniejszym źdźble trawy
życie natury, to nie daleko jesteś od Stwórcy.
Jeśli wiosenny wiatr potrafi wyszeptać Ci do ucha
odwieczną symfonię życia, to wiedz, że blisko jesteś
Królestwa niebieskiego,
Jeśli poruszy Cię widok zdruzgotanych i przygnębionych
to wiedz, że wybrany zostałeś, by tu na ziemi, 
nieść posłannictwo dobra.
piątek, 28 maja 2010
Sztuka życia

Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem. Gram miłości ma większą wartość niż tona luksusu. Aby stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat. Nie szczędź czasu, żeby być szczęśliwym. Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem. Nie chcę być większy niż jestem, żeby nie pomniejszać ludzi.

Phil Bosmans

czwartek, 27 maja 2010
Wspominaj dobre dni

Kiedy jesteś zmęczony i rozdrażniony, posprzeczałeś się z kimś – czujesz się bezradny i śmiertelnie nieszczęśliwy – wtedy pomyśl o tych dniach, które wypełniały twe serce słońcem radości, zadowolenia, uśmiechu i życzliwości wobec otoczenia. Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni Twego życia, bo dla nich jesteś na tym świecie! Wracaj do nich ilekroć w Twym życiu wszystko zaczyna jawić się w czarnych kolorach, a gorycz jak powódź zalewa Twe serce i umiera wszelka nadzieja. Wracaj wtedy do dni Twojej radości i ufności; do dni, podczas, których czułeś się tak dobrze. Nie zapominaj w życiu Twych dobrych dni! Jeśli o nich zapomnisz, mogą już nigdy do Ciebie nie powrócić.

 

środa, 26 maja 2010
Matka

Matka to osoba, która widząc cztery kawałki placka dla pięciu osób, mówi, że nigdy nie przepadała za ciastem.

Tenneva Jordan

wtorek, 25 maja 2010
...

Żeby się spotkać, trzeba się sobie przypatrzeć.
Więcej, trzeba się sobie napatrzeć.
Jak się człowiek nie napatrzy, to się nie spotka.

Jan Paweł II

poniedziałek, 24 maja 2010
Siła

Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; mężczyzna usiadł i przyglądał się jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór. I wtedy motyl jakby się zatrzymał. Tak jakby zaszedł tak daleko jak mógł i dalej już nie miał sił. Więc mężczyzna postanowił mu pomóc: wziął nożyczki i rozciął kokon. Motyl wyszedł dalej bez problemu. Miał za to wątłe ciało i bardzo pomarszczone skrzydła. Mężczyzna kontynuował obserwacje, ponieważ spodziewał się, że w każdej chwili skrzydła motyle zaczną grubieć, powiększać się dzięki czemu motyl będzie mógł odlecieć i zacząć żyć. Tak się nie stało! Motyl spędził resztę życia czołgając się po ziemi z mizernym ciałem i pomarszczonymi skrzydłami. Do końca życia nie był w stanie latać. Człowiek w całej swej życzliwości i dobroci nie wiedział, że walka motyla z kokonem była bodźcem dla jego skrzydeł i dzięki temu motyl był w stanie latać, gdy tylko pokona opór kokonu.

niedziela, 23 maja 2010
CZY TO JEST PRAWDZIWA MIŁOŚĆ?

Prawdziwa miłość jest wzniosłą i świętą zasadą, której charakter jest zupełnie inny niż miłości zrodzonej pod wpływem impulsu i nagle znikającej, gdy zostaje poddana ciężkiej próbie.
Prawdziwa miłość nie jest silną, płomienną i popędliwą namiętnością, wprost przeciwnie, jest spokojna i głęboka w swej naturze, nie kieruje się powierzchownością, dla niej ważniejszy bowiem jest wewnętrzny człowiek. Jest mądra i roztropna, a jej poświęcenie się jest prawdziwe i trwałe.

Miłość jest cennym darem, który otrzymujemy od Jezusa. Czysta i święta miłość nie jest odczuciem, ale zasadą. Ci, których pobudza do działania prawdziwa miłość, nie są nierozsądni ani ślepi.

Łagodność, delikatność, wyrozumiałość, cierpliwość, znoszenie i spodziewanie się wszystkiego — to owoce rosnące na cennym drzewie miłości, które otrzymuje wzrost z nieba. To drzewo, jeśli się o niego dba, okaże się drzewem wiecznie zielonym. Jego gałęzie nie będą usychały, a liście więdły. Jest ono nieśmiertelne, wieczne, gdyż stale jest zraszane rosą z nieba.

sobota, 22 maja 2010
Kobiety

Istota oddychająca łagodnym tchnieniem; podróżna między życiem a śmiercią; jej rozum zdrowy, wola nieumiarkowana, wytrzymałość, przezorność, siła i zręczność; kobieta doskonała; szlachetnie obmyślona aby ostrzegać, pocieszać i rozkazywać; a przecież duch to cichy i pełen jakby anielskiego światła.

Kobiety doskonalą obyczaje i przestrzegają zasad dobrego wychowania; są prawdziwymi nauczycielami dobrego smaku i inspiratorkami wszelkiego poświęcenia się. Mężczyzna, który je ceni, rzadko jest barbarzyńcą.


Lepsze dzięki miłości, bardziej gotowe do podporządkowania inteligencji i aktywności uczuciu, kobiety stanowią spontanicznie rodzaj istot pośrednich między Ludzkością a mężczyznami.

 
1 , 2 , 3 , 4
O autorze