Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
niedziela, 29 grudnia 2013
Gdzie jest nasz dom?

poniedziałek, 23 grudnia 2013
Życzenia

Ze szczerego serca w ten piękny czas, gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas, życzę miłości bez trosk i złości, pokoju na świecie
i wszystkiego czego tylko zapragniecie, niech Wam się spełni, radości doda i niech będzie biało, żeby się szczęście
zawsze do Was uśmiechało!

piątek, 20 grudnia 2013
Doświadczyć miłości


Aby doświadczyć miłości,
należy oderwać dłonie od tego, co pewne.
Wszystkie ziemskie pewności próchnieją;
należy podnieść dłonie otwarte ku górze
i schwytać miłość; tylko ona
może obdarzyć człowieka
niekończącym się poczuciem
bezpieczeństwa i pokoju.

wtorek, 17 grudnia 2013
Właściwy dzień to DZISIAJ

niedziela, 15 grudnia 2013
Żale

Żale przychodzą w różnych rozmiarach i rodzajach. Niektóre są małe, jak kiedy zrobimy złą rzecz z dobrego powodu. Niektóre są większe, jak kiedy zawiedziemy przyjaciela. Niektórzy z nas uciekają od swoich wyrzutów sumienia, podejmując dobrą decyzję. Niektórzy z nas mają mało czasu na żal, bo patrzą w przyszłość. Czasami musimy walczyć, żeby poradzić sobie z przeszłością, a czasami musimy zakopać nasz żal, obiecując, że zmienimy nasze postępowanie. Ale nasz największy żal nie dotyczy rzeczy, które zrobiliśmy, ale tych, których nie zrobiliśmy. Rzeczy, których nie powiedzieliśmy, które mogły ocalić kogoś, na kim nam zależy. Szczególnie, gdy widzimy ciemną chmurę zmierzającą w ich stronę.


William Shakespeare

piątek, 13 grudnia 2013
Świąteczne zaplątanie

Duży pokój przechodni, łóżko przy piecu z brązowych kafli, na nim leży dziewczynka, pod poduszką ma schowaną paczkę żelków z misiami, takimi kolorowymi. Patrzy na choinkę, mruży oczy, bo wtedy choinka tak fajnie błyszczy. 

Ten sam pokój, ta sama dziewczynka, siedzi przy stole, uśmiechnięta. Zajada pomarańcze, ich piękny zapach, pozostanie w jej pamięci, tak jak widok wyjmowanej z puszki szynki. Będzie też pamiętała prezent, który tego wieczoru znalazła pod choinką: żelki, paczka gumy do żucia Donald i dres, który przywiózł jej wujek z podróży na prośbę mamy.

Inny pokój, bo inne mieszkanie. Dziewczynka z bratem, głaszcze karpia pływającego w wannie. Przyjaciela, który zostanie podany jako jedna z wigilijnych potraw. Będzie to pierwszy i ostatni karp jaki gościł na stole w domu dziewczynki i jej brata. Jak można jeść przyjaciela!

Godz. 6.00. Mama krząta się w kuchni. Wkłada ciasto do piekarnika. Dziewczynka (no już prawie panna) nie  może spać (jej pokój przylega do kuchni). Myśli. Kiedy zasypiała, mama jeszcze nie spała, kiedy się obudziła mama już nie spała.

Nerwowe zamieszanie, widok zmęczonej mamy, bo mimo pomocy bliskich i tak za dużo wzięła na swoje barki. Wszystko po to, by święta były magiczne, niezapomniane, przy pięknie nakrytym stole.

Minęły lata. Wszystko się zmieniło, ale w gruncie rzeczy pozostało takie samo. Kupowanie, gotowanie, sprzątanie. Ogólne zamieszanie, zmęczenie, za dużo jedzenia, słów, dziwnych sytuacji, które się wydarzyły choć nie powinny.

W święta nie liczy się ilość potraw na stole, drogich prezentów. To przede wszystkim czas pojednania, refleksji, miłości, jedności, bycia razem z najbliższymi.

Warto o tym pamiętać, w tym przedświątecznym zamieszaniu. 

 

wtorek, 10 grudnia 2013
Sekret życia

Rób to co kochasz i co przynosi Ci radość. Jeśli nie wiesz, co przynosi Ci radość, zadaj sobie pytanie:" Co jest moją radością?". I gdy znajdziesz to i poświęcisz się temu, prawo przyciągania uruchomi w Twoim życiu lawinę radosnych rzeczy, ludzi, okoliczności, wydarzeń i okazji, a wszystko dlatego, że promieniujesz radością. 


 Rhonda Byrne

niedziela, 08 grudnia 2013
Mądre słowa

czwartek, 05 grudnia 2013
O kochaniu

„Kocham cię, życie...” – podśpiewywała przed lustrem, zachwycona swoim odbiciem, makijażem, nową kreacją.

– „Jakie życie?” – zapytał on przypatrując się jej starannie tworzonemu wizerunkowi.

– „Jak to, jakie? – powiedziała – Takie mocne, szalone, podniecające, czarujące, upajające, jak...wino, jak taniec, jak chyba...moje ciało w tej sukni.”

Odpowiedział poważnie: „Ja wolałbym kochać w tobie to, co zostanie, gdy dojrzałość pozbawi cię takich sukien i tego uroku, nad którym tak długo dziś pracowałaś. Chciałbym kochać w tobie coś, czego nawet śmierć nie będzie ci mogła odebrać, a czego jeszcze sama nie potrafisz kochać, śpiewając, że kochasz życie...”

wtorek, 03 grudnia 2013
Nie wiń nikogo

 
1 , 2
O autorze