Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
czwartek, 31 grudnia 2009
Postanowienia na 2010 rok

1. Bądź optymistką,

2. Spraw sobie jakąś przyjemność,

3. Rozwiń skrzydła- naucz się czegoś nowego,

4. Pokaż figę z makiem codzienności,

5. Tupnij czasem nogą,

6. Kup sobie coś bez sensu,

7. Kochaj!

 

środa, 30 grudnia 2009
Recepta na cały rok

Bierzemy 12 miesięcy oczyszczamy je dokładnie z goryczy , chciwości, małostkowości  i lęku po czym każdy miesiąc rozkrajamy na 30 lub 31 części tak, aby zapasu wystarczyło dokładnie na cały rok. Każdy dzień przyrządzamy osobno z jednego kawałka pracy i dwóch kawałków pogody i humoru. Do tego dodajemy trzy duże łyżki nagromadzonego optymizmu, łyżeczkę tolernacji ziarenko ironii i odrobinę taktu. Następnie całą masę polewamy dokładnie dużą ilością miłości. Gotową potrawę przyozdabiamy bukietem uprzejmości i podajemy codziennie z radością i filiżanką orzeźwiającej herbatki.

wtorek, 29 grudnia 2009
Życie

Życie jest pieśnią - zaśpiewaj ją,

Życie to gra - weź udział w grze,

Życie to próba - podejmij ją,

Życie to sen - niech wyśni się,

Życie ofiarą jest - składaj ją więc,

Życie to miłość korzystaj z niej!

poniedziałek, 28 grudnia 2009
Blizny

Są znakami życia, na nas wszystkich życie pozostawia blizny, tyle tylko, że niektóre z nich są bardziej widoczne od pozostałych. Świadczą o tym, że żyjemy, a nie uciekamy od życia. Kiedy wyraźnie je widzimy, odnajdujemy w nich nasze własne piękno.

niedziela, 27 grudnia 2009
Jesteś wiele wart...

Już wkrótce pojmiesz subtelną różnicę między trzymaniem za rękę, a spętaniem duszy i zrozumiesz, że miłość nie oznacza wsparcia, a przyjaciele bezpieczeństwa. Nauczysz się, że pocałunek to nie kontrakt, a prezenty to nie obietnice. Zaczniesz przyjmować porażki z podniesionym czołem, nie spuszczając wzroku, jak dorosły, nie jak zrozpaczone dziecko. Nauczysz się też budować swe drogi na fundamencie dnia dzisiejszego, ponieważ jutro jest zbyt niepewne. Wnet pojmiesz, że słońce moze spalić, jeśli za mocno przygrzewa. Załóż więc własny ogród i sam ukwieć swoją duszę zamiast czekać, aż ktoś przyniesie ci kwiaty. Zobaczysz, że tak naprawdę możesz przetrzymać wszystko. Że jesteś silny, że jesteś wiele wart!!!

sobota, 26 grudnia 2009
Kierowanie sercem

Wysłuchaj i zrozum mnie, nawet gdy sie ze mną nie zgadzasz nie czyń nic na moją szkodę, uznaj mieszkającą we mnie wspaniałość, nie zapomnij poszukać moich dobrych intencji i powiedz mi prawdę ze współczuciem.

piątek, 25 grudnia 2009
Pomimo wszystko

Człowiek jest Nierozumny i egocentryczny ... ... nieważne: i tak go kochaj! Chciałbyś zrobić coś wspaniałego, ale inni źle oceniają Twoje intencje... ...nieważne: i tak zrób to! Wypełniając swoje obowiązki, znajdujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych nieprzyjaciół... ... nieważne: wypełniaj je i tak! Dobro, które czynisz jutro jest zapomniane... ... nieważne: czyń tak dalej! Uczciwość, szczerość i przejrzystość czynią Cię słabym i bezbronnym... ... nieważne: nadal bądź uczciwy i szczery! To, co budujesz od lat może być zniszczone w jednym momencie... ... nieważne: i tak buduj dalej! Pomagasz ludziom a oni tego nie zauważają... ... nieważne: pomagaj im nadal! Pragniesz oddać to, co w Tobie najlepsze, a inni znieważają Cię i odrzucają ... ... nieważne: nieustannie dawaj to, co w Tobie najcenniejsze!

czwartek, 24 grudnia 2009
życzenia

Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia,

te całkiem błahe i te ważne,

te dostojne i te ciut niepoważne,

niech się spełnią.

Marzeń o które warto walczyć,

wartości którymi warto się dzielić,

przyjaciół z którymi warto być

i nadziei, bez której nie da się żyć.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

i Szczęśliwego Nowego Roku.

środa, 23 grudnia 2009
Jak przezwyciężyć apatię?

1. Dokładnie zaplanuj sobie następny dzień, zrób godzinny rozkład zadań.

2. Stań przed lustrem popatrz na siebie i uśmiechnij się.

3. Nie przestawaj czytać, pisz listy, pamiętnik.

4. Zadbaj o siebie, stań sie piękna.

5. Znajdź sobie hobby, poznasz nowych ludzi i odnajdziesz nowy cel.

6. Wychodź często ze znajomymi nie odsuwaj się od ludzi.

wtorek, 22 grudnia 2009
Przyciąganie miłości

Miłość przychodzi w takiej chwili, kiedy się jej najmniej spodziewamy i kiedy jej nie szukamy. Polowanie na miłość nigdy nie daje właściwego partnera. Miłość nigdy nie jest poza nami. Miłość jest w nas. Nie należy nalegać by przyszła od razu. Być  może nie jesteśmy do niej gotowi lub niewystarczająco dojrzali, by otrzymać uczucie jakiego pragniemy. Przygotuj serce i bądź gotowy podsycać miłość. Kochajcie, a będziecie kochani. Bądźcie otwarci i przyjmijcie miłość.

Jeśli nie udało Ci się za pierwszym razem, postaraj zrobic to jeszcze raz.

 
1 , 2 , 3 , 4
O autorze