Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
piątek, 29 listopada 2013
Najważniejsze pytania

Jaki jest najpiękniejszy dzień w życiu? Dzisiaj!

Co jest najłatwiejsze w życiu? Pomyłka!

Największa przeszkoda? Strach!

Największe niepowodzenie? Brak wiary!

Najlepsi nauczyciele? Dzieci!

Największy wróg? Kłamstwo!

Najlepsza obrona? Uśmiech!

Największa potęga na świecie? Wiara!

Co jest najpiękniejsze? Miłość!

Wniosek? Życie bez miłości traci sens :)środa, 27 listopada 2013
Pamiętaj

poniedziałek, 25 listopada 2013
Kim jest mama?

Ktoś zapytał dziecko: "Kim jest Twoja mama?". A on odpowiedział: "Mama jest, to pani która ma w torbie chusteczkę z moimi smarkami, paczkę chusteczek, smoczek i pieluchy na zapas. Mama jest tak szybka, jak rakieta wraca do domu jak strzała i jest jej wszędzie pełno Mama jest jak żongler, który nastawia pranie, , otwiera drzwi kotu z drugiej strony, trzyma listy pod brodą i odpycha mnie od śmieci nogą. Również to,czarodziejka , która może jednym pocałunkiem usunąć moje łzy. Mama jest najsilniejsza jest w stanie podnieść w jednej ręce moje 15 kilogramów, podczas gdy z drugiej strony, popychając wózek z zakupami. Mama jest mistrzem w lekkiej atletyce jest w stanie przybiec w ciągu sekundy od zera do sześćdziesięciu, aby zapobiec mojemu spadkowi w dół po schodach. Jest to,także bohaterka zawsze potrafi zwalczyć moje koszmary pieszczotami. Mama jest panią z włosami o dwóch kolorach, która mówi, że kiedy będzie miała trochę czasu,to pójdzie do fryzjera. Mama jest narratorem, który czyta i wymyśla najśmieszniejsze historie tylko dla mnie. Jest także szefem kuchni, który jest w stanie zrobić dla mnie pyszny obiad z dwóch bzdur w lodówce, ponieważ zapomniała, zrobić zakupy, i potem dla niej nic nie zostało. Mama jest lekarzem, który tylko , patrząc na mnie wie , czy mam gorączkę, ile i co trzeba zrobić, aby ja zbić. Jest w stanie nosić ubrania z przed stu lat ale zawsze chce żebym ja był ładnie ubrany. Mama jest piosenkarką, która śpiewa melodię podczas wieczornego utulania mnie do snu. Mama to klaun który mnie rozśmiesza po prostu zmieniając twarz. Mama to lunatyczka która wstaje o czwartej rano aby sprawdzić czy zrobiłem siusiu,i aby zmienić mi pościel, dać mi syrop na kaszel i trochę wody gdy chce mi się pic,I to wszystko po ciemku i na śpiąco . "

Oto cała prawda ...

Jakie to prawdziwe nawet nie wiedzialam ze mam aż tyle funkcji:)


sobota, 23 listopada 2013
O bogactwie

"Ci, którzy nie odnaleźli swojego prawdziwego bogactwa, czyli promiennej radości istnienia wraz z głębokim, niewzruszonym spokojem, który jej towarzyszy, są żebrakami, nawet jeśli opływają we wszelkie materialne dostatki. W świecie zewnętrznym rozglądają się za ochłapami przyjemności, spełnienia, potwierdzenia swoich racji, szukają bezpieczeństwa lub miłości, a tymczasem we własnym wnętrzu noszą skarb, który nie tylko zawiera w sobie komplet wyżej wymienionych dóbr, lecz jest nieskończenie cenniejszy niż wszystko, co świat ma do zaofiarowania."

Eckhart Tolle

czwartek, 21 listopada 2013
Ważne słowo

wtorek, 19 listopada 2013
List do przyjaciół

Jeśliby Bóg zapomniał przez chwilę, że jestem marionetką i podarował mi odrobinę życia, wykorzystałbym ten czas najlepiej jak potrafię.
Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem. Oceniałbym rzeczy nie ze względu na ich wartość, ale na ich znaczenie. Spałbym mało, śniłbym więcej, wiem, że w każdej minucie z zamkniętymi oczami tracimy 60 sekund światła. Szedłbym, kiedy inni się zatrzymują, budziłbym się, kiedy inni śpią. Gdyby Bóg podarował mi odrobinę życia, ubrałbym się prosto, rzuciłbym się ku słońcu, odkrywając nie tylko me ciało, ale moją duszę. Przekonywałbym ludzi, jak bardzo są w błędzie myśląc, że nie warto się zakochać na starość. Nie wiedzą bowiem, że starzeją się właśnie dlatego, iż unikają miłości! Dziecku przyprawiłbym skrzydła, ale zabrałbym mu je, gdy tylko nauczy się latać samodzielnie. Osobom w podeszłym wieku powiedziałbym, że śmierć nie przychodzi wraz ze starością, lecz z zapomnieniem (opuszczeniem).
Tylu rzeczy nauczyłem się od was, ludzi... Nauczyłem się, że wszyscy chcą żyć na wierzchołku góry, zapominając, że prawdziwe szczęście kryje się w samym sposobie wspinania się na górę.Nauczyłem się, że kiedy nowo narodzone dziecko chwyta swoją maleńką dłonią, po raz pierwszy, palec swego ojca, trzyma się go już zawsze. Nauczyłem się, że człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł. Jest tyle rzeczy, których mogłem się od was nauczyć, ale w rzeczywistości na niewiele się one przydadzą, gdyż, kiedy mnie włożą do trumny, nie będę już żył. Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz. Gdybym wiedział, że dzisiaj po raz ostatni zobaczę cię śpiącego, objąłbym cię mocno i modliłbym się do Pana, by pozwolił mi być twoim aniołem stróżem.
Gdybym wiedział, że są to ostatnie minuty, kiedy cię widzę, powiedziałbym "kocham cię", a nie zakładałbym głupio, że przecież o tym wiesz. Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku, ale jeśli się mylę, i dzisiaj jest wszystkim, co mi pozostaje, chciałbym ci powiedzieć jak bardzo cię kocham i że nigdy cię nie zapomnę.
Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie. Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, mów im głośno, jak bardzo ich potrzebujesz, jak ich kochasz i bądź dla nich dobry, miej czas, aby im powiedzieć "jak mi przykro", "przepraszam", "proszę", dziękuję" i wszystkie inne słowa miłości, jakie tylko znasz. Nikt cię nie będzie pamiętał za twoje myśli sekretne. Proś więc Pana o siłę i mądrość, abyś mógł je wyrazić. Okaż swym przyjaciołom i bliskim, jak bardzo są ci potrzebni. Prześlij te słowa komu zechcesz. Jeśli nie zrobisz tego dzisiaj, jutro będzie takie samo jak wczoraj. I jeśli tego nie zrobisz, nigdy nic się nie stanie. Teraz jest czas. Pozdrawiam i życzę szczęścia!


Gabriel Garcia Marquez


niedziela, 17 listopada 2013
Pokochaj

Pokochaj swoje marzenia. Pokochaj siebie, swoje pragnienia i swój zwariowany świat. Życie jest takie krótkie, niczym przymknięcie powiek. Warto więc docenić to, co się posiada tu i teraz, bo jak nie teraz to, kiedy? Warto jest mówić do ludzi ciepło i serdecznie, bo w zamian ciepło i serdeczność dostajemy powrotną drogą. Przyszłość to fantastyczna zagadka z wieloma niewiadomymi. Życie jest cudem. Uczestniczysz w tym cudzie. Jesteś cudem i spełnieniem wszystkiego, co jest najlepsze.. 

znalezione w sieci

piątek, 15 listopada 2013
W jaki sposób mówic "nie"

1. Mów stanowczym miłym głosem, nie daj się ponieść emocjom.

2. Mów wprost o swoich potrzebach i o tym, co czujesz, utrzymuj kontakt wzrokowy.

3. Bądź otwarta/y na krytykę potraktuj ją jak lekcję, a gdy jest nie słuszna - powiedz z czym się nie zgadzasz.

4. Broń swojego zdania i stosuj metodę zdartej płyty, powtarzając swoje argumenty.

5. I pamiętaj jesteś wartościową osobą której potrzeby także są ważne!

środa, 13 listopada 2013
Chwile

poniedziałek, 11 listopada 2013
Uwierz w siebie

Zadowolić wszystkich się nie da i nie potrzeba :) absolutnie nie jest to powód do zmartwień, tylko oczywista oczywistość, taka do przyjęcia do wiadomości i zaakceptowania :) próba zadowolenia wszystkich wokół jest niepotrzebnym rozpraszaniem naszego czasu, uwagi, energii na kwestie, na które często wpływu nie mamy, a które mogą nas jedynie zniechęcić do działania, przysporzyć nam zmartwień, czy wątpliwości, a to nam zupełnie do szczęścia nie jest potrzebne :) grunt to wierzyć w to co się robi i nie tracić entuzjazmu :)

z sieci

 
1 , 2
O autorze