Kategorie: Wszystkie | małżeństwo
RSS
poniedziałek, 30 listopada 2009
Ojciec

Mężyczyzna do wychowywania dziecka włącza sie jedynie wtedy, kiedy autorytet lub kompetencje żony są niewystarczjące. Z tradycyjnym (i z całą pewnością niewłaściwym) rozumieniem roli ojca mamy do czynienia, kiedy to ojciec nie interesujący się do pewnego wieku prawie w ogóle sprawami dziecka, zaczyna brutalnie ingerować w jego życie osobiste, gdy ten wkracza w okres dorastania. Wiele matek, będących niezadowolonych ze swych mężów powszechnie głosi tradycyjną zasadę, zgodnie z którą od matki dziecko oczekuje miłości, zaś od ojca autorytetu.

niedziela, 29 listopada 2009
Jestem cenny taki, jaki jestem

To co dla mnie jest cenne i wartościowe traktuję dobrze i z szacunkiem. Do zdrowej osobowości należy również zdrowa pewność siebie. Jestem jedyny w swoim rodzaju. Jeśli potrafię siebie zaakceptować i kochać, widząc jednak nie tylko siebie samego- wtedy jest możliwe zawieranie trwałych i dających szczęście przyjaźni. Rozwój każdej osobowości zależy od przekonania, że posiada się szczególną wartość-taką, którą opłąca się dalej zwiększać. Zdrowe poczucie własnej wartości oznacza: wolno mi znaleźć swoją wartość, uznać ją i żyć z nią.

sobota, 28 listopada 2009
:)

Każdy może być wielki, ponieważ każdy może służyć. By służyć nie trzeba stopnia naukowego. Trzeba jedynie serca pełnego łaski, duszy zrodzonej przez miłość.

Uśmiechajcie się do siebie, uśmiechajcie się do swych żon, uśmiechajcie się do swych mężów, do dzieci. Uśmiechajcie się do wszystkich bez względu na to kim są w ten sposób wzrośnie wasza wzajemna miłość.

Zasada do której nalezy się stosować, by funkcjonowało MAŁŻEŃSTWO: BEZUSTANNIE OFIARUJ MIŁOŚĆ:)

piątek, 27 listopada 2009
Miłość

Miłość polega na tym, że dwie samotności wzajemnie się osłaniają, dotykają i pozdrawiają. Trzy aspekty miłości:

1. tkliwość- ciepłego zapewnienia że jestem u twego boku, czuwam nad tobą;

2. umocnienie- upewnienie się co do swoich sił i samodzielności;

3. zadanie- uczucie lecz jednocześnie wezwanie do działania.

Miłość daje człowiekowi KORZENIE (poczucie przynależności) i SKRZYDŁA (poczucie niezależności i wolności).

Krągłość obrączki symbolizuje nieskończoność miłości:)

czwartek, 26 listopada 2009
Poczucie własnej wartości u dziecka

W naszym codziennym zabieganym życiu, często jak gdyby brak czasu na okazywanie naszych uczuć dziecku, naszego zainteresowania nim i jego problemami. Dlatego ten nie zamierzony przecież  brak zainteresowania problemi dziecka oraz brak czasu na częsty, osobisty i czuły z nim kontakt powinniśmy rekompensować przy każdej nadarzającej się okazji.

Budulec do wzniesienia poczucia wartości został stworzony w dzieciństwie.

Jeśli twoi rodzice:

- uśmiechali sie do ciebie,

- zwracali uwagę na ciebie,

- interesowali sie twoimi sukcesami, przeżyciami i doświadczeniem

to twoje poczucie własnej wartości mogło stale rozwijać sie i rosnąć.

środa, 25 listopada 2009
Jak osiągnąć sukces

Klucz do osiągnięcia tego czego pragniesz tkwi w twoim pozytywnym stosunku do samego siebie. Jedyną konkretną podstawą do oceny siebie przez innych jest twoje działanie. A twoim działaniem kieuje myślenie. Jesteś tym, czym jesteś w swoim umyśle. Nie poniżaj sam siebie, nie umiejszaj swojej wartości. Jesteś tym, za kogo się uważasz, ceń się wyżej, to bedziesz kimś ważnym.

Sukces ma swoje źródło w odpowiednio sterowanym myśleniu!

wtorek, 24 listopada 2009
Gniew

Gniew jest jak chwytanie rozżarzonych węgli i ciskanie nimi w drugą osobę (tym sposobem ranisz siebie bardziej niż przeciwnika). Wykorzystaj energię -siłę gniewu do wyjaśnienia, do wskazania nowych pozytywnych kierunków.

1o min po wysłuchaniu ulubionego utworu muzycznego w ślinie słuchacza wzrasta pozim przeciwciał zwalczających drobnoustroje.

 

poniedziałek, 23 listopada 2009
Wyglad zewnetrzny

Nasz sposob myslenia decyduje o tym, jak nas beda traktowac inni. Ubieraj sie wiec porzadnie. Nie mozesz sobie pozwolic na to by tego nie robic. Nadaj sobie wyglad czlowieka waznego, a poczujesz sie wazny. Uzywaj stroju jako nazedzie do  polepszania swego samopoczucia i zwiekszenia wiary w siebie. Postarajcie sie o nienaganny wyglad a bedziecie rownienie nienagannie myslec.

Kupuj dwa razy mniej rzecz, ale za to drozszych.

niedziela, 22 listopada 2009
Znaczenie rodziców w życiu dziecka

Zachowanie rodziców jako ważnych osób w życiu dziecka kształtuje model jego postępowania wobec innych. Kłótnie, awantury, rękoczyny, smutne twarze, milczenie, brak między nimi czułości , wspólnych działań i rozmów to wałśnie rzutuje na samopoczucie młodych ludzi, szarpie ich system nerwowy, uczy nieufności w kontaktach emocjonalnych.

sobota, 21 listopada 2009
Kobieta

W domu dużo spraw zależy od kobiety. Jej delikatność w ocenie postępowania partnera, jej takt i wrażliwość na kłopoty męża. Para małżeńska od początku wspólnego życia wzajemnie się wychowuje i się "dociera". Najważniejszym łącznikiem jest uczucie i niekłamana prrawdziwa przyjaźń.

Trzeba kochać życie, brać z niego całymi garściami, bo ono tak szybko ucieka. Każdy miniony rok zbliża człowieka do starości.

 
1 , 2 , 3
O autorze