Blog > Komentarze do wpisu
Co dajesz, to otrzymujesz z powrotem

Mały Filip i jego mama mieszkali wysoko w górach. Pewnego dnia chłopiec był bardzo niegrzeczny i dlatego matka go ukarała. To tak bardzo zasmuciło malca, że pobiegł nad brzeg przepaści i stamtąd zawołał do swojej matki: „Już cię nie lubię! Już nigdy więcej nie będę cię lubił!"Góry odpowiedziały echem: „Już cię nie lubię! Już nigdy więcej nie będę cię lubił!" 
To przeraziło małego Filipa, który pobiegł z płaczem do matki.„Kim jest ten zły mężczyzna, który mnie nie lubi'?" - dopytywał się przestraszony.
Mama wzięła syna za rękę, poprowadziła go znowu nad brzeg przepaści i powiedziała do niego: „Zawołaj jeszcze raz: Kocham cię i zawsze będę cię kochać!" A kiedy Filip posłuchał i to zrobił, echo powróciło do niego jasne i pojednawcze.
„Widzisz, moje dziecko" - wyjaśniła mu matka - „takie jest życie. Co dajesz, to otrzymujesz z powrotem".

środa, 09 października 2013, adeli

Polecane wpisy

  • Modlitwa do anioła uśmiechu

  • Otwórz serce

    - Dlaczego tłucze się szyba w oknie, gdy rzuca się w nie kamieniem? - Ponieważ kamień jest ciężki i twardy, - odpowiedział pierwszy. - Ponieważ szyba jest kru

  • Słowa na piasku

    Mały chłopiec każdego dnia udawał się na plaże i pisał na piasku: "Kocham cię mamo!"; Potem spoglądał jak wzburzone fale zacierają ślady pisma i uśmiechając si